30 Вересня, 2022 р., 15:04
  Одним із головних органів людини є серце. Воно працює день і ніч, не зупиняючись. Серце можна назвати насосом нашого організму, який перекачує кров у кровоносній системі. З кожним скороченням серце виштовхує в артерії 70-80 мл крові.  За 70 років життя серце таких скорочень відбувається  більше двох з половиною мільярдів  разів. За цей період  серце здатне заповнити близько 3500 стандартних залізничних цистерн!  Повний обіг крові серцем дорослої людини відбувається за 20-28 секунд, у дитини -- за 15 секунд, у підлітка -- за 18 секунд. За добу кров обертається по тілу півтори-дві  тисячі разів. Серце (як і всі інші органи людини) може потерпати від різних хвороб. Найпоширеніші з них: ішемія, інфаркт міокарда, інсульт, гіпертонія, аритмія, ревмокардит, атеросклероз,  кардіоміопатія, кардіосклероз та інші. Серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті у світі.