Райгородоцька громада
Житомирська область, Бердичівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЧИСТОТА РУК – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я

Дата: 18.10.2022 10:46
Кількість переглядів: 81

Фото без опису

Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі дитячих життів щодня. «Брудні руки» є однією з головних причин високої дитячої смертності в Азії та Африці. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань.

 

Чистота рук: 7 цікавих фактів

  1. На руках живе найбільше бактерій.  Більшість бактерій на людському тілі зосереджено на волоссі та руках. При цьому на руках ховається в середньому 840 тисяч різних мікроорганізмів. Більшість їх існує під нігтями, на бічних частинах долонь і складках шкіри.
  2. Найбрудніші речі – гроші, телефони та дверні ручки. На думку фахівців з гігієни, найбільше бактерій накопичується на грошових купюрах і монетах. І це не дивно -- адже вони знаходяться в постійному обігу, і за день можуть змінити кілька господарів. Незважаючи на це, після контакту з грошима руки миють лише 27% дорослих. Дверні ручки є другим улюбленим місцем мікробів -- тільки уявіть собі, скільки людей за день може взятися за ручку, щоб відчинити або зачинити двері!
  3. На чистій шкірі рук мікроби гинуть буквально протягом 10 хвилин. А якщо руки брудні --  мікроби виживають у 95% випадків. До того ж, можуть активно розмножуватися!
  4. При першому намилюванні змиваються мікроби зі шкіри. При другому  руки залишають мікроби з пір, що відкрилися. На пористих поверхнях бактерії можуть жити до 48 годин.
  5. Руки звичайного офісного працівника у повсякденному житті стикаються із 10 мільйонами різних бактерій.
  6. Рекомендується мити руки щонайменше 20 секунд. Краще мити руки теплою водою. Гаряча вода  не підвищує ефективність гігієни рук.   Навпаки --  робить їм тільки гірше, адже ніжна шкіра висихає та запалюється. Тому фахівці рекомендують мити руки теплою водою.
  7. Часте миття рук вбиває корисні мікроорганізми. На руках живуть не лише хвороботворні, а й цілком миролюбні бактерії, які захищають наш організм. На жаль, занадто часто миття рук призводить до їх загибелі. До того ж, через контакт з миючими засобами на шкірі можуть утворитися тріщини, які стають свого роду «вхідними воротами» для інфекцій. Однак це не означає, що варто мити руки всього кілька разів на добу -- їх необхідно мити в міру забруднення.

 

Мити руки з милом слід обов’язково:

  • після повернення з вулиці додому;
  • до, під час і після приготування їжі;
  • перед трапезою;
  • до і після догляду за хворим;
  • після кашляння, чхання, сякання;
  • до і після відвідування туалету;
  • після зміни підгузків або прибирання за дитиною, яка скористалася туалетом;
  • після винесення сміття;
  • після того, як ви торкалися тварин, їхнього корму чи прибирали за тваринами.

 

Регулярне миття рук допомагає захистити  організм від  ряду  захворювань та інфекцій.

Мийте руки --  і бережіть здоров’я !

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь