У Бердичеві поліція перевіряє законність продажу ялинок та піротехнічної продукції

Дата: 30.12.2021 10:49

Правоохоронці Бердичівського райвідділу проводять передноворічні рейди у місцях торгівлі хвойною та піротехнічною продукцією. Інспектори перевіряють у реалізаторів документи, які підтверджують законність їх товару. Серед перевірених продавців були і недобросовісні.

Напередодні Новорічних та Різдвяних свят поліцейські здійснюють перевірки законності торгівлі хвойною лісопродукцією та піротехнікою. Відтак за тиждень дільничні офіцери та працівники сектору реагування патрульної поліції задокументували більше 10 правопорушень. У більшості випадків виявлено порушення правил торгівлі на ринках (ст. 159 КУпАП), торгівлю у невстановлених місцях (ст. 160 КУпАП) та порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів (ст. 195-6 КУпАП). Поліцейські вилучили понад півсотні хвойної продукції та перевірили п'ять найбільших точок продажу такої продукції у місті.

Тож поліцейські нагадують усім, які документи потрібні під час торгівлі ялинками та соснами:

- сертифікат походження деревця;

- накладну з лісництва;

- товарно–транспортну накладну;

- дозвіл на торгівлю.

На стовбурі кожного деревця повинен бути спеціальний чіп, на якому зберігається інформація про те, в якому регіоні і в якому лісництві вирубана ялинка, її сорт і якість.

Поліцейські закликають громадян відповідально поставитися до придбання товарів, що створюють святковий новорічний настрій. Деревце невідомого походження може нести небезпеку, адже могло вирости у забрудненому радіацією чи небезпечними відходами місці, а несертифікована піротехніка – потенційна біда для всіх, хто буде поряд в момент її використання.

Бердичівський районний відділ поліції