Бердичівська ДПІ: Реєстрація платником ПДВ при зміні системи оподаткування

Дата: 03.11.2021 19:18

Бердичівська ДПІ інформує, що у разі, якщо платник єдиного податку переходить на загальну систему оподаткування і на дату такого переходу загальний обсяг операцій від реалізації товарів, послуг протягом 12 календарних місяців, в тому числі з урахуванням періоду перебування на спрощеній системи оподаткування, перевищує 1 млн. грн, то така особа повинна зареєструватися платником ПДВ.

Реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів (п. 183.4 ст. 183 Податкового кодексу України).

У разі якщо така особа не зареєструвалася платником ПДВ, то вона несе відповідальність за ненарахування та несплату ПДВ.

При цьому така відповідальність передбачена на рівні зареєстрованого платника ПДВ, але без права отримання податкового кредиту та без права отримання бюджетного відшкодування ПДВ. Це означає, що за всіма проведеними операціями від реалізації, які є об’єктом оподаткування ПДВ, контролюючим органом за результатами перевірки будуть донараховані податкові зобов'язання з ПДВ, без врахування податкового кредиту з ПДВ за придбані товари, роботи (послуги).

Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області