Сьогодні в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Дата: 15.02.2021 15:52

15 лютого 1989 року закінчилася одна з трагічних воєн другої половини ХХ століття – війна в Афганістані, яка тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року 3340 днів.

З кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності та вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

З Бердичівського району 88 чоловіків виконували свій обов’язок перед Батьківщиною на території інших держав, 15 з яких випускники Швайківської школи. Четверо військових не повернулося додому, серед них — троє швайківчан(Петро Чумак, Сергій Живун та Анатолій Патей).

15 лютого 2021 року у Швайківській загальноосвітній школі відбувся пам’ятний захід, присвячений вшануванню учасників бойових дій на території інших держав, участь у якому взяв Райгородоцький сільський голова Максим Самчик.

Після покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам-афганцям відбувся концерт-реквієм пам’яті  жертв війни в Афганістані.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих і померлих вже після війни бойових побратимів.

Під час  заходу виступаючі дякували українським воїнам за вірність присязі і обов'язку, бажали їм та їхнім сім’ям міцного здоров’я, успіхів та добробуту.