Райгородоцька громада
Житомирська область, Бердичівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Звіт сільського голови в с.Велика П'ятигірка Райгородоцької ОТГ

Дата: 25.02.2020 14:45
Кількість переглядів: 835

У Будинку культури села Велика П'ятигірка відбувся звіт сільського голови Райгородоцької ОТГ за 2019 рік.

                     Фото без опису

На початку січня 2019 р., об'єдналось  5 сільських рад  : Райгородоцька, Андріяшівська, Буряківська, Великоп’ятигірська та Маркушівська у Райгородоцьку об'єднану територіальну громаду . Площа громади – 148,7 кв. км, населення – 4049 чол.

 У 2019 році  розроблено Програму економічного і соціального розвитку Райгородоцької сільської ради  на 2019-2020 роки, в якій визначено конкретні пріоритети розвитку громади у соціальній та економічній сферах, встановлено завдання і  конкретні заходи щодо їх реалізації. 

Відповідно до Програми протягом 2019 р. зроблено вже досить багато.  До своїх пріоритетних завдань сільська рада відносить питання забезпечення високих стандартів життя жителів Райгородоцької  громади, підвищення добробуту населення та розв'язання проблемних соціальних питань за рахунок забезпечення стійкого розвитку усіх галузей економіки громади, збільшення промислового і сільськогосподарського виробництва, пожвавлення підприємницької діяльності, стимулювання інвестиційно-інноваційної діяльності.

                                   Фото без опису

Одне із питань  – благоустрій та розвиток  інфраструктури доріг.

Саме з рішенням цього завдання  сільська рада пов’язує економічний та соціальний розвиток всіх  населених  пунктів ОТГ, розуміючи, що такий шлях  підвищує їх інвестиційну привабливість.

У розрізі розвитку інфраструктури особлива увага приділяється розвитку та капітальному ремонту  доріг.

Зокрема, розроблено проектно-кошторисну документацію  на капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Медичній та вул. Польовій у с. Велика П’ятигірка.

Велика увага приділяється розвитку системи вуличного освітлення населених пунктів громади та її  капітальному ремонту. Зокрема,  виготовлено проектно-коштористу  документацію на проведення капітального ремонту вуличного освітлення по  вул. Миру, Березіцького, Медична, Шевченка, Корольова, Найдіна.

Проведено капітальний ремонт вуличного освітлення по  вул. Миру і Березіцького с. Велика П'ятигірка,  

В 2019 році був проведений  поточний ремонт Будинку культури в с. Велика П’ятигірка за рахунок підприємців.

Розроблено та затверджено інвестиційний паспорт Райгородоцької сільської ради.

                      Фото без опису

Благоустрій території населених пунктів громади, забезпечення чистоти та порядку є важливою складовою роботи виконкому сільської ради, депутатського корпусу, керівників структурних підрозділів і керівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності. Впродовж 2019 року проведено значний обсяг робіт  із благоустрою населених пунктів громади, а саме:

-  утримання в належному стані кладовищ, братських могил, пам’ятників;

-  ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ;

-   утримання в належному санітарному стані доріг місцевого значення;

-  утримання у належному стані узбіч доріг.

Для проведення робіт з благоустрою придбано бензопилу та бензокоса, розчинники, фарби, вапно, тощо.

                                    Фото без опису

 

ОСВІТА В ОТГ: 

На території функціонує Великоп'ятигірський ЗЗСО  І-ІІ ступенів (63 учні) та заклад дошкільної освіти  «Теремок» ( 20 вихованців).

В усіх закладах освіти проведені поточні  ремонти класних кімнат, коридорів, будівель та споруд,  частково оновлено матеріальну базу, облаштовано прилеглі території. При проведенні поточних робіт виконувались малярні роботи та частковий ремонт підлоги.

На виконання ст. 14, ст. 53 п.3 Закону України «Про освіту», ст. 21 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  сільською радою забезпечується організований безоплатний підвіз  учнів та вчителів до місць навчання і додому . Підвіз учнів та вчителів здійснюється двома шкільними  автобусами.

З місцевого бюджету в 2019 році були виділені кошти також на наступні напрямки по всіх задкладах ДЗО та ЗЗСО:

- проведення електролабораторних робіт (виміри опору заземлення) –11119.83 грн;

- послуги з повірки димовентиляційних каналів –1379.68 грн;

- послуги з повірки манометрів, термометрів в котельнях – 776.00 грн;

- послуги з обслуговування автобусів –36996.72 грн;

- послуги стоянки шкільних автобусів –8400.00 грн;

- послуги з перезарядки вогнегасників –4160 грн;

- придбання циркуляційних насосів (2 шт.) для котельні Райгородоцького ЗЗСО І-ІІІ ступенів;

- послуги з обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності –1452.00 грн;

- закуплено твердого палива на суму 314.568 тис. грн. 

З метою належного забезпечення інтеграції в освітньому процесі для дітей з особливими освітніми потребами на базі освітніх закладів  Райгородоцької ради організовано  навчання для 13 дітей, а саме:

- Райгородоцького ЗЗСО І-ІІІ ступенів – інклюзивне навчання для 6 здобувачів освіти; 

-  Великоп'ятигірського ЗЗСО  І-ІІ ступенів – інклюзивне навчання  для 3 здобувачів освіти, індивідуальне – для 1 здобувача освіти;

-  Маркушівського ЗЗСО І –ІІІ ступенів –  для 4 здобувачів освіти;

- Андріяшівського ЗДО «Сонечко»  – 1 дитина.

За кошти субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами для закладів освіти придбано:

- дидактичного матеріалу на суму  60865.00 грн;

- ноутбуки на суму  51300.00 грн.

Необхідною умовою якісного навчання здобувачів освіти є використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі.

                                    Фото без опису

На даний час із 4 ЗЗСО забезпечені комп’ютерною технікою частково.  Всього у  закладах освіти Райгородоцької сільської ради встановлено 42 навчальні комп’ютери. Всі придбані за кошти бюджету.

Райгородоцький заклад загальної середньої освіти I-III ступенів імені Героя Радянського Союзу В.К. Олійника має 18 комп'ютерів

Маркушівський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів – 18 комп'ютерів,

Великоп’ятигірський заклад загальної середньої освіти I-IIступенів –5 комп'ютерів,

Андріяшівська філія – 1 комп'ютер.

В закладах освіти ОТГ продовжує діяти програма комп’ютеризації.

До мережі Інтернет підключено 4 заклади освіти. Потребує підключення до мережі Інтернет 4 ЗДО.

На закупівлю комп’ютерів виділені кошти державної субвенції на суму 66805 грн, враховуючи співфінансування з місцевого бюджету за програмою «Нова українська школа».

У Великоп'ятигірському ЗЗСО І-ІІ ступенів  4 персональних комп’ютера  дають змогу учням 9-го класу опановувати програму з інформатики.

Освітній  процес у закладах освіти здійснює кваліфікований педагогічний колектив. Усі  заклади освіти забезпечені  педагогічними кадрами.

На території Райгородоцької сільської ради функціонціонує шість  закладів культури  та п’ять бібліотек, серед них:

- чотири Будинки культури (Райгородоцький, Буряківський, Великоп’ятигірський, Маркушівський) та два клуби (Андріяшівський, Обухівський). Загальний штат працівників закладів культури становить дев'ять чоловік.

- п’ять сільських  бібліотек ( Райгородоцька,  Андріяшівська, Буряківська, Великоп’ятигірська, Маркушівська).

ВИКОНАННЯ ПРОГРАМ ІЗ ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТА РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

У Райгородоцькій ОТГ затверджено 9 програм різноманітного спрямування для покращення життєдіяльності та розвитку громади, кожна з яких передбачає фінансування та витрати на реалізацію відповідних заходів і форм діяльності:

-         Про надання грошової допомоги постраждалим учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, мобілізованим добровольцям на службі ЗСУ, а також членам сімей загиблих під час здійснення АТО та ООС – жителям Райгородоцької ОТГ на 2019-2021 роки;

-         Програма «Турбота» з поліпшення соціального захисту громадян на 2019-2020 роки;

-         Програма благоустрою Райгородоцької сільської ради Бердичівського району Житомирської області;

-         Про затвердження Програми організації та проведення на території Райгородоцької сільської ради заходів з мобілізаційної підготовки на 2019-2021 роки;

-         Програма зайнятості населення на території Райгородоцької сільської ради на 2020 рік;

-         Програма компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян в автомобільному транспорті загального користування на 2020 рік;

-         Програма сімейної, гендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству і торгівлі людьми на 2020 рік;

-         Програма економічного і соціального розвитку Райгородоцької сільської ради на 2019-2020 роки;

-         Програма забезпечення техногенної безпеки, захисту населення і території Райгородоцької сільської ради від надзвичайних ситуацій на 2019-2020 роки.

Затверджені в ОТГ програми дають можливість залучити різноманітні джерела фінансування тих чи інших заходів. Програма соціально-економічного розвитку ОТГ, яка акумулювала всі нагальні потреби та проблеми громади і є умовою залучення державної інфраструктурної субвенції.

                          Фото без опису

Культурне життя в ОТГ відзначається насиченістю і високою активністю. У громаді постійно відбуваються різноманітні культурно-мистецькі тематичні події та концерти. Місцеві артисти-аматори – активні учасники заходів на рівні громади: проведення Дня села та відзначення професійних свят, щорічних дійств «А що третє свято – святе Водохреще» та Великодніх програм, урочистостей до визначних дат календаря: Дня Соборності України, Дня пам'яті Героїв Крут, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Героїв Небесної Сотні, Міжнародного дня прав жінок та миру, Міжнародного дня захисту дітей, Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги, Дня Захисника України тощо.

Бібліотекарі громади стали ініціаторами проведення літературно-поетичних альманахів та композицій, цікавих зустрічей та презентацій:

- До дня пам’яті Героїв Крут «Стогнали Крути і молився вітер, цілуючи скривавлені сліди» (подвиги героїв у віршах, легендах) – Маркушівська с/б;

- До дня Небесної Сотні «У нашій пам’яті вони назавжди залишились» – Андріяшівська с/б;

- До дня Незалежності України «Всім серцем любіть Україну свою» – Райгородоцька  с/б;

- До Дня української мови та писемності «Мова, мов гілка калинова – красиво вабить і цілющий має дар» – Великоп’ятигірська с/б;

- До Всесвітнього дня дикої природи «Цікавинки: як живуть дикі тваринки» – Буряківська с/б;

- До Дня здоров’я «Здоров’я – цінність нашого життя» – Маркушівська с/б;

- «Світ дитячого здоров’я» – Райгородоцька с/б;

- До дня боротьби зі СНІДом «Алкоголю та наркоманії – ні» – Андріяшівська  с/б;

- Дитячий віршограй «Віршики про всяк випадок» – Великоп’ятигірська  с/б;

- Пригоди на літніх канікулах «Літо, книги, я і друзі» – Райгородоцька  с/б;

- Театралізований захід «Творець української магії літератури» – Маркушівська с/б.

Громада прагне створювати необхідні умови для всебічного розвитку жителів різного віку.

 Керівництво Райгородоцької ОТГ продовжує докладати максимум зусиль, щоб мешканці відчули позитивні зміни у соціальному, економічному та культурному розвитку громади та були забезпечені якісні умови для проживання  кожного мешканця населеного пункту  громади, адже найголовнішою цінністю є люди.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь