Пошук

Про затвердження Програми меліорації земель Райгородоцької територіальної громади Бердичівського району Житомирської області на 2026-2028 роки

Дата: 11.03.2026 09:08
Кількість переглядів: 69

РАЙГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 

Шістдесят п’ята  сесія                   с. Райгородок                     VIIІ скликання

 

від 05.03.2026 року                                                                                № 1588

 

Про затвердження Програми меліорації

земель Райгородоцької територіальної

громади Бердичівського району

Житомирської області на 2026-2028 роки

 

 

        Відповідно до пункту 22,34 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України, Земельного кодексу України, Водного кодексу України  ст 18.  Закону України «Про меліорацію земель», ст.12 Закону України «Про охорону земель», статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» № 1147 від 17 вересня 1996р.,  Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року» № 688-р від 14 серпня 2019 р., з метою підвищення ефективності використання меліоративних систем, відновлення ролі меліоративних земель у продовольчому та ресурсному забезпеченні, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань земельних відносин, будівництва, архітектури та екології, сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити Програми меліорації земель Райгородоцької територіальної громади Бердичівського району  Житомирської області на 2026-2028 роки згідно додатку1.

2.Затвердити Заходи до Програми меліорації земель Райгородоцької територіальної громади Бердичівського району  Житомирської області на 2026-2028 роки згідно додатку 2.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань земельних відносин, будівництва, архітектури та екології.

           Сільський голова                                    Максим САМЧИК

Додаток 1

до рішення сільської ради

від 05.03.2026р. №1588

 

ПРОГРАМА

меліорації земель  Райгородоцької територіальної громади

Бердичівського району Житомирської області на 2026-2028 роки

 

І. Загальні положення

Програма меліорації земель та розвитку водного господарства Райгородоцької територіальної громади Бердичівського району Житомирської області на 2026-2028 роки (далі Програма) розроблена відповідно до Земельного та Водного кодексів України, Законів України «Про меліорацію земель», «Про охорону земель», Міністерства аграрної політики України «Про Порядок використання меліоративних фондів і меліорованих земель» № 206/638 від    02 листопада 2006 року.

Програма меліорації земель та розвитку водного господарства Райгородоцької територіальної громади Бердичівського району Житомирської області на 2026-2028 роки базується на принципах державного прогнозування, визначених Законом України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення та виконання державних цільових програм» № 106 від 31 січня 2007 року, а саме:

принцип цілісності, який забезпечується розробленням взаємоузгоджених прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку України, окремих галузей та адміністративно- територіальних одиниць;

принцип об'єктивності, який полягає в тому, що прогнозні та програмні документи економічного і соціального розвитку України розробляються на основі даних органів державної статистики, уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також звітних даних із офіційних видань Національного банку України;

принцип науковості, який забезпечується розробленням прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку на науковій основі, постійним удосконаленням методології та використанням світового досвіду в галузі прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку;

принцип гласності, який полягає в тому, що прогнозні та програмні документи економічного і соціального розвитку є доступними для громадськості. Інформування про цілі, пріоритети та показники цих документів забезпечує суб’єктів господарювання необхідними орієнтирами для планування власної господарської діяльності;

принцип самостійності, який полягає в тому, що місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень відповідають за розроблення, затвердження та виконання прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

принцип рівності, який полягає в дотриманні прав та врахуванні інтересів місцевого самоврядування та суб'єктів господарювання всіх форм власності;

принцип дотримання загальнодержавних інтересів, який полягає в тому, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування повинні здійснювати розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку, виходячи з необхідності забезпечення реалізації загальнодержавної соціально-економічної політики та економічної безпеки держави.

Прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку забезпечує координацію діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а їх реалізація не передбачає додаткових фінансових витрат.

1. Наявність осушувальних земель на території Райгородоцької територіальної громади та динаміка їх використання

У результаті реформування аграрного сектору економіки, землеробство на осушувальних землях зазнало значних втрат. Розпаювання земель, відсутність державного фінансування на реконструкцію осушувальних систем, припинення виробництва меліоративної техніки та залізобетонних конструкцій ГТС, неправомірне розукомплектування внутрішньогосподарської меліоративної мережі призвело до скорочення використання площ сільськогосподарських угідь.

Протягом останніх років сільгоспвиробниками не впроваджуються сучасні методи та способи обробітку земельних наділів, у тому числі в зв’язку із відсутністю достатнього фінансування на електроенергію, скид непродуктивних вод внаслідок весняної повені, водопілля та талодощових вод унеможливили вчасно розпочинати роботи по посіву посівного та посадкового матеріалу. Постійно на протязі вегетаційного періоду виникає ризик підтоплення та викисання сільськогосподарських культур, це призводить зміни фізичного та хімічного складу осушених земель.

Однією з основних проблем на шляху становлення високопродуктивного агропромислового виробництва є незадовільний технічний стан осушувальних систем, спричинений недостатністю фінансування їх реконструкції та модернізації.

Внаслідок передачі на баланс у спільну власність територіальних громад міст, селищ та сіл внутрішньогосподарських меліоративних мереж, у деяких випадках, навіть це призвело до руйнування елементів гідротехнічних споруд на осушувальних системах, а також замулення, занесення більш як на 50% поперечного перерізу осушувальних каналів, пониження та руйнування тіла захисних огороджувальних дамб, збільшення площ затоплення сільськогосподарських угідь.

Меліорація земель - комплекс гідротехнічних, культуртехнічних, хімічних, агротехнічних, агролісотехнічних, інших меліоративних заходів, що здійснюються з метою регулювання водного, теплового, повітряного і поживного режиму ґрунтів, збереження і підвищення їх родючості та формування екологічно збалансованої раціональної структури угідь.

Підвищенню ефективності використання осушувальних земель сприятимуть такі заходи:

  • механічна  очистка каналів на осушувальних системах до проектних відміток;
  • підсипка гребня захисних дамб до проектних відміток;
  • застосування енергоменеджменту в роботі насосних установок, реконструкція насосних станцій відповідно до вимого енергозбереження;
  • моніторинг гідрогеологічної ситуації осушувальних земель, мінімізація осушувальних норм та оптимізація структури посівних площ на осушені;

розширене впровадження водозберігаючих технологій осушення, передусім водозбереження в межах осушувальної системи, захист від потрапляння пестицидів та інших шкідливих речовин у водну екосистему та ґрунт.

В зоні обслуговування Райгородоцької територіальної громади знаходяться об’єкти міжгосподарської та внутрішньогосподарської меліоративної мережі.

До міжгосподарської меліоративної мережі належить Мирославська осушувальна система, яка включає ділянку в с. П’ятигірка площею меліорованих земель 880,0 га, з довжиною каналів 24,7 км та 26 гідротехнічними спорудами, ділянку в с. Романівка площею 382,0 га, довжиною каналів 10,7 км та 11 гідротехнічними спорудами, а також ділянку в с. Гардишівка площею 361,1 га, довжиною каналів 6,9 км та 8 гідротехнічними спорудами.

Загальна площа меліорованих земель Мирославської осушувальної системи становить 1623,1 га, загальна довжина каналів — 42,3 км, кількість гідротехнічних споруд — 45 шт.

Крім того, в зоні обслуговування громади знаходяться об’єкти міжгосподарської мережі ДГД с. Обухівка площею меліорованих земель 602,0 га, з довжиною каналів 14,04 км та 13 гідротехнічними спорудами, ДГД с. Озадівка площею 396,7 га, довжиною каналів 4,1 км та 3 гідротехнічними спорудами, ДГД с. Буряки площею 850,3 га, довжиною каналів 14,2 км та 15 гідротехнічними спорудами.

Всього по міжгосподарській меліоративній мережі площа меліорованих земель становить 3472,1 га, довжина каналів — 74,64 км, кількість гідротехнічних споруд — 76 шт.

Внутрішньогосподарська меліоративна мережа представлена об’єктами ДГД                   с. Райгородок площею меліорованих земель 313,0 га, з довжиною каналів 17,4 км та 24 гідротехнічними спорудами, а також ДГД с. Андріяшівка площею 199,0 га, довжиною каналів 3,6 км та 9 гідротехнічними спорудами.

Загальна площа меліорованих земель внутрішньогосподарської мережі становить 512,0 га, довжина каналів — 21,0 км, кількість гідротехнічних споруд — 33 шт.

2. Захист сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод

За геоморфологічними умовами територія  Райгородоцької територіальної громади  є слабко нахиленою низовинною рівниною з широким розвитком подових понижень різного розміру і із сильно розвиненою болотистою місцевісцю.

Загалом же територія Райгородоцької громади за умовами природної дренованості є надзвичайно сприятливою для розвитку процесів поверхневого затоплення та підтоплення підземними водами. Особливо це стосується населених пунктів, які розташовані в межах функціонування осушувальних систем.

Вирішенню зазначеної проблеми сприятиме поточний ремонт, реконструкція та капітальний ремонт гідротехнічних споруд, захисних протипаводкових дамб, берегоукріплювальних споруд, розчищення русел річок і водойм, очищення колекторів та мережі по відведенню поверхневих вод з сільськогосподарських угідь та населених пунктів.

3. Встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, експлуатаційних зон

Водний та Земельний кодекси України встановлюють для органів місцевого самоврядування обов’язок визначити межі водоохоронних зон та винести на місцевості межі прибережних захисних смуг згідно з окремими проєктами землеустрою, насамперед, на водних об’єктах, що є джерелом питного водопостачання або мають природоохоронне чи рекреаційне значення.

Відповідно до Закону України «Про меліорацію земель», органи місцевого самоврядування територіальних громад у межах своїх повноважень забезпечують установлення та дотримання режимів використання земель у зонах розміщення меліоративних систем і гідротехнічних споруд, у тому числі в межах водоохоронних зон, прибережних захисних смуг та експлуатаційних зон меліоративних каналів.

Забезпечення підвищення родючості грунтів, проведення інвентаризації та паспортизації виконання або делегування на конкурсній основі  підприємствам та організаціям функції на проектування, будівництво, обслуговування внутрішньогосподарських меліоративних систем та окремих елементів об’єктів інженерної інфраструктури, установлення водоохоронних зон, прибережних захисних смуг і експлуатаційних зон меліоративних каналів спрямоване на забезпечення збереження меліоративних мереж, регулювання водного режиму, запобігання деградації ґрунтів, їх підтопленню, заболоченню та ерозійним процесам, а також на охорону водних ресурсів відповідно до вимог Водного кодексу України та Закону України «Про меліорацію земель».

Дотримання встановленого режиму використання земель у межах зазначених зон є обов’язковим для всіх землевласників і землекористувачів незалежно від форм власності та спрямоване на забезпечення надійної та безпечної експлуатації меліоративних систем на території територіальних громад.

Виконання даної Програми дасть можливість досягти екологічно безпечного використання водних ресурсів, що гарантуватиме екологічну безпеку водних об'єктів, забезпечить виконання робіт, пов'язаних із створенням та упорядкуванням водоохоронних зон і прибережних смуг, підтримуватиме  встановлений режим на територіях водоохоронних зон та прибережних смуг.

Експлуатаційні зони меліоративних каналів коливаються від 5 до 10 м від брівки каналів (СНіП 2.06.03-85), на даних землях заборонено розорювання, проведення будь-яких робіт без узгодження з балансоутримувачами та власниками даних гідротехнічних споруд.

 

ІІ. Мета програми

Меліорація земель    є   головним   чинником   інтенсифікації сільського господарства,  важливою складовою забезпечення  сталого виробництва  сільськогосподарської  продукції,  особливо  в роки з несприятливими погодними умовами.  Меліоровані  землі  фактично  є страховим  фондом  держави. Від ефективності  їх використання та збереження залежить економічна, екологічна та соціальна ситуація в країні.

Проведення інвентаризації та технічного обстеження внутрішньогосподарських меліоративних каналів і пов’язаних з ними гідротехнічних споруд з метою визначення їх фактичного технічного стану, уточнення основних технічних характеристик, протяжності та місця розташування, а також підготовки матеріалів для постановки зазначених об’єктів на баланс відповідних суб’єктів господарювання.

Програма меліорації земель та розвитку водного господарства Райгородоцької територіальної громади Бердичівського району Житомирської області на 2026-2028 роки розроблена з метою підвищення ефективності використання меліоративних систем, відновлення ролі меліорованих земель у продовольчому та ресурсному забезпеченні територіальної громади, реалізації державної і регіональної політики у галузі продовольчої безпеки, поліпшення екологічного стану сільських територій та умов проживання населення, задоволення потреби населення і суб’єктів господарювання у водних ресурсах, оптимізації водоспоживання, запобігання та ліквідації наслідків шкідливої дії вод, збереження і відтворення водних ресурсів, родючості меліорованих земель, охорони земель та навколишнього середовища.

 

IІІ. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми,

строки та етапи виконання Програми

         Оптимальним варіантом розв’язання поставленої проблеми є системна реалізація державної політики сталого інноваційно-інвестиційного розвитку меліорації земель із залученням ресурсів громади та приватного бізнесу і спрямуванням їх на значне підвищення ефективності управління водними ресурсами, їх використання і охорону від кількісного та якісного виснаження.

Основна увага приділяється розвитку меліорації земель і поліпшенню екологічного стану осушувальних угідь, захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод.

Проблему передбачається розв’язати завдяки вжиттю таких заходів:

сталого розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану меліорованих угідь шляхом відновлення функціонування гідромеліоративного комплексу, реконструкції і модернізації меліоративних систем та їх споруд, впровадження нових способів обробітку земель, застосування водо- та енергозберігаючих екологічно безпечних режимів осушення і водорегулювання;

задоволення потреб населення і галузей економіки якісною водою за рахунок підвищення технологічного рівня водокористування, застосування нових нормативів водокористування, будівництва, реконструкції і модернізації систем водопостачання і водовідведення;

запобігання шкідливої дії вод шляхом поточного ремонту та реконструкції гідротехнічних споруд, розчищення осушувальних каналів та русел річок, удосконалення методів та технічних приладів щодо прогнозування виникнення небезпечних паводкових ситуацій;

екологічного оздоровлення басейну річок Прип’яті, здійснення заходів по охороні поверхневих вод, упорядкування водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, впровадження сучасного обладнання для спостереження за станом вод, відтворення і охорона рибних запасів та біоресурсів.

Виконання програми здійснюється трьома етапами протягом 2026-2028 років.

1-ий етап 2026 рік;

2-ий етап 2027 рік;

3-ий етап 2028 рік.

На 1-му етапі передбачається:

– провести інвентаризацію та оформити право комунальної власності на об’єкти інженерної інфраструктури осушувальних меліоративних систем та віднести до комунальної власності безхазяйні об’єкти інженерної інфраструктури меліоративних систем місцевого значення. При цьому, для врахування інтересів інвесторів та їх захисту, які інвестували свої кошти у реконструкцію та відновлення меліоративних систем до моменту оформлення права комунальної власності, можливе укладання відповідних угод згідно з Законом України «Про державно-приватне партнерство»;

– відновити функціонування меліоративних систем місцевого значення шляхом проведення поточного ремонту і модернізації їх інженерної інфраструктури, що перебувають у незадовільному технічному стані, але не втратили свого потенціалу, забезпечити ефективне використання осушувальних земель;

– створити умови для сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності з користування земельними ділянками, очистки осушувальних меліоративних каналів;

– виконати роботи із захисту від шкідливої дії вод (підтоплення) шляхом підсипки гребня дамб до проектної відмітки,ремонт гідротехнічних споруд.

На 2-му етапі передбачається:

– розробити та затвердити проекти на капітальний ремонт та реконструкцію осушувальних систем із захистом населених пунктів;

– визначити межі водоохоронних та експлуатаційних зон та винести на місцевості межі прибережних захисних смуг згідно з проєктами землеустрою, насамперед, на водних об’єктах, які  мають природоохоронне чи рекреаційне значення;

– забезпечити за рахунок впровадження новітніх технологій вирощування сільськогосподарських культур, дотримання науково обґрунтованої структури посівних площ, щорічне нарощування обсягів виробництва сільськогосподарської продукції на осушувальних землях;

На 3-му етапі передбачається:

– розробити та впровадити комп’ютерні технології водорозподілу та ефективні методи управління водогосподарським комплексом;

–  розпочати роботи по реконструкції осушувальних систем;

вживати заходів, спрямованих на відновлення та підтримання оптимального гідрологічного стану і режиму зволоження ґрунтів, збереження та відтворення рибних і інших водних біологічних ресурсів, а також запобігання негативному впливу розорювання на екосистеми.

 

ІV. Напрями діяльності і заходи Програми

З метою забезпечення системної реалізації на території громади державної політики в галузі меліорації земель, водного господарства, використання водних ресурсів та підвищення ефективності управління ними у Програмі визначено такі напрями діяльності:

1. У напряму розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану осушувальних угідь:

– забезпечення сталого функціонування та утримання осушувально-зволожувального меліоративного комплексу;

– здійснення заходів по технічному обстеженню і регулюванню водно-повітряного режиму на меліоративних системах і спорудах, шляхом енергозберігаючих безпечних режимів осушення та водорегулювання;

– розробка та затвердження режимів роботи осушувальних систем;

– дотримання технологічної і майнової цілісності осушувальних систем в умовах оформлення на них права комунальної власності, забезпечення захисту прав та інтересів інвесторів, які інвестували кошти на реконструкцію і обслуговування;

– поліпшення позитивного інвестиційного клімату шляхом залучення коштів інвесторів та сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності до використання осушувально-зволожувальних земель;

– забезпечення сучасною спецтехнікою;

– приведення у відповідність з науковими рекомендаціями та умовами господарювання структури посівних площ на осушувальних землях та режимів зрошення сільськогосподарських культур;

  • використання меліоративних земель, у відповідності до меліоративного призначення :
  • рілля
  • сінокоси
  • пасовища

2. У напряму захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод:

– поточний ремонт відкритої та закритої регулюючої меліоративної сітки та об’єктів;

– будівництво, реконструкція та капітальний ремонт гідротехнічних споруд, захисних протипаводкових дамб, берегоукріплювальних споруд, створення самопливних колекторів та мережі по відведенню поверхневих вод з сільськогосподарських угідь та населених пунктів.

3. У напряму водоохоронних та захисних прибережних та експлуатаційних смуг:

– створення водоохоронних зон з винесенням в натуру;

– відродження та підтримання сприятливого гідрологічного стану річок та ліквідація наслідків шкідливої дії вод, відтворення рибних і інших водних біологічних ресурсів, а також запобігання негативному впливу на екосистеми.

 

V. Очікувані результати та ефективність виконання Програми

Виконання Програми дасть можливість забезпечити:

  • збільшення урожайності сільськогосподарських культур та безпечне їх вирощування;
  • забезпечення збереження кислотності грунтів в межах норми, захист від вимивання органічних сполук та гумусу з орного шару грунту.

– розвиток меліорації земель і поліпшення екологічного стану сільськогосподарських угідь, зокрема, функціонування водогосподарського комплексу, реконструкції і модернізації меліоративних систем і споруд, впровадження нових способів осушення земель, застосування водо- та енергозберігаючих безпечних режимів водорегулювання;

– реконструкцію інженерної інфраструктури осушувальних систем місцевого значення;

– впровадження сучасних систем управління;

– захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів шляхом будівництва, реконструкції та капітального ремонту гідротехнічних споруд, захисних протипаводкових дамб, берегоукріплювальних споруд;

– здійснення робіт по створенню та упорядкуванню водоохоронних зон і прибережних смуг водних об’єктів.

 

VІ. Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок державного і місцевих бюджетів, а також інших джерел. Обсяги фінансування з державного та місцевого бюджетів визначаються щороку під час їх складання на відповідний рік або у ході їх виконання в межах наявних фінансових ресурсів.

 

VIІ. Контроль за виконанням Програми

           Виконавцями Програми та заходів, передбачених Програмою визначаються Житомирська регіональна філія державної установи «Українські гідромеліоративні системи» згідно своїх повноважень та інші суб’єкти господарювання згідно з чинним законодавством України.

Координацію діяльності та систематичний контроль за виконанням заходів, передбачених Програмою, ефективним та цільовим використанням коштів виконавцями, залученням до виконання Програми підприємств та організацій незалежно від форм власності, здійснюють профільні депутатські комісії сільської ради та структурні підрозділи апарату Виконавчого комітету Райгородоцької територіальної громади.

Контроль за використанням бюджетних коштів, спрямованих на забезпечення виконання Програми, здійснюється у порядку, встановленому бюджетним законодавством.

 

 

 

                    Секретар ради                                                Світлана БАРАНОВСЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до рішення сільської ради

від 05.03.2026р. №1588

ЗАХОДИ

до ПРОГРАМИ

меліорації земель та розвитку водного господарства

Райгородоцької територіальної громади

Бердичівського району Житомирської області на 2026-2028 роки

Назва заходів

Відповідальний виконавець

Строк виконання

Джерела фінансування

Орієнтовний

обсяг фінансування

тис. грн.

Очікувані результати

Інвентаризація та технічне обстеження внутрішньогосподарських меліоративних каналів

Житомирська філія ДУ УГМС

2026

рік

Місцевий бюджет

250,0

Проведення інвентаризації та технічного обстеження внутрішньогосподарських меліоративних каналів і пов’язаних з ними гідротехнічних споруд з метою визначення їх фактичного технічного стану, уточнення основних технічних характеристик, протяжності та місця розташування, а також підготовки матеріалів для постановки зазначених об’єктів на баланс відповідних суб’єктів господарювання.

Проведення

топографо-геодезичної зйомки

М 1:500

(нанесення  інженерної інфраструктури меліоративних систем)

Житомирська філія ДУ УГМС

2026

рік

Місцевий бюджет

250,0

Виготовлення  топографо-геодезичної зйомки

М 1:500 та

нанесення інженерної інфраструктури меліоративних систем, які будуть використовуватись в господарській діяльності, виконання робіт з визначення, уточнення та обслуговування зон і меж меліоративних каналів та гідротехнічних споруд, у тому числі підготовка землевпорядної та технічної документації, з метою внесення відомостей про охоронні зони та межі об’єктів меліоративної інфраструктури до Державного земельного кадастру.

Оцінка вартості гідротехнічних мереж та споруд, які перебувають на позабалансовому рахунку

Житомирська філія ДУ УГМС

2026

рік

Місцевий бюджет

150,0

Виготовлення звіту про оцінку окремих частин

гідротехнічних споруд для подальшого оприбуткування та оформлення права комунальної власності

Регулювання водно-повітряного режиму механічним методом

Житомирська філія ДУ УГМС

2026

рік

Місцевий бюджет

200,0

Забезпечення оптимального рівня ґрунтових вод шляхом механічного водовідведення

Відновлення функціонування меліоративних систем місцевого значення шляхом проведення реконструкції і модернізації їх інженерної інфраструктури, що перебувають у незадовільному технічному стані, але не втратили свого потенціалу

Житомирська філія ДУ УГМС

2026-2028 роки

Місцевий бюджет

657,0

Забезпечення сталого функціонування та утримання водогосподарського меліоративного комплексу, поліпшення позитивного інвестиційного клімату громади шляхом залучення коштів інвесторів та сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності до використання зрошуваних земель

Оснащення меліоративних систем сучасними засобами обліку води та автоматизації процесів водоподачі, водорозподілу та водовідведення

Житомирська філія ДУ УГМС

2026-2028 роки

Місцевий бюджет

312,0

Забезпечення підприємства сучасною поливною технікою (обладнанням) для  подачі води на полив від комунальних зрошувальних систем

Забезпечення оптимального водно-повітряного режиму під час вегетації методом шлюзування

Житомирська філія ДУ УГМС

2026-2028 роки

Місцевий бюджет

400,0

Утримання достатньої кількості води шляхом встановлення шандор

Будівництво, реконструкція та капітальний ремонт гідротехнічних споруд, захисних протипаводкових дамб, берегоукріплювальних споруд, розчищення русел річок і водойм, створення самопливних колекторів та мережі по відведенню поверхневих вод з сільськогосподарських угідь та населених пунктів

Житомирська філія ДУ УГМС

2026-2028 роки

Місцевий бюджет

В межах бюджетних призначень

Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів територіальної громади

Будівництво та реконструкція систем водовідведення в населених пунктах

Житомирська філія ДУ УГМС

2026-2028 роки

Місцевий бюджет

В межах бюджетних призначень

Забезпечення населення якісними житлово-комунальними послугами

Визначення меж водоохоронних зон та винесення на місцевості меж прибережних захисних смуг згідно з проєктами землеустрою

Виконавчий комітет територіальної громади

2026-2028 роки

Місцевий бюджет

В межах бюджетних призначень

Забезпечення дотримання вимог Водного та Земельного кодексів України  щодо охорони водних об’єктів та обмеження господарської діяльності в межах прибережних захисних смуг та водоохоронних зон

 

 

                                             Секретар ради                                                                              Світлана БАРАНОВСЬКА


« повернутися до розділу «65 сесія 8 скликання»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь