Райгородоцька громада
Житомирська область, Бердичівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Звіт Райгородоцького сільського голови про проведену роботу за 2024 рік

Дата: 11.01.2025 15:20
Кількість переглядів: 95

Фото без опису

Шановні жителі громади!

2024 рік, на жаль, став ще одним роком під знаком війни, сповненим викликів, важких втрат та непростих рішень. Утім, незважаючи на складні обставини воєнного часу, ми стали стійкішими та витривалішими, сфокусувалися на головному — допомозі Захисникам, безпеці мешканців громади, забезпеченні сталості критичної інфраструктури та турботі про тих, хто потребує підтримки. Ми разом робили все, аби кожен наступний день наближав нас до Перемоги. Процеси життєзабезпечення громади не припинялися, навіть коли через дії ворога, лишалися без світла,  підтверджуючи тезу, що українцям під силу все, коли об'єднуються і діють разом.

Вдячний кожному, хто допомагав в цей нелегкий період практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами та зауваженнями.

 Безмежна шана і вдячність нашим Захисникам і Захисницям за надію на майбутнє, за кожен клаптик звільненої від окупантів землі. Вклоняюся пам'яті Героїв, які віддали життя за нашу свободу. Схиляю голову перед матерями, вдовами, дітьми, які втратили своїх синів, чоловіків, батьків, рідних...

Враховуючи економічну ситуацію, що склалася в країні, у звітному році ми визначили для себе наступні пріоритети:

1. Збалансоване формування бюджету громади та його наповнення.

2. Підтримка Збройних Сил України, військовослужбовців та їх родин.

3. Питання безпеки та надання соціальної підтримки мешканцям і внутрішньо переміщеним особам, які цього потребують.

4. Підтримка галузей та систем життєзабезпечення громади в належному стані.

У цьому звіті не прозвучить інформація про значні здобутки, адже війна наклала обмеження на реалізацію багатьох наших планів. Проте життя громади не зупинилося – ми працювали і робили все можливе, щоб забезпечити життєдіяльність громади у стабільному ритмі. Отже, дозвольте зупинитися на головних напрямках діяльності сільської ради, що вдалося і чого не вдалося досягти за  цей  період.

 Наша територіальна громада складається з 7 старостинських округів, до складу яких входить 21 населений пункт із населенням - 7295 осіб.

Аби місцева влада була ближчою до людей і могла ефективніше надавати послуги, у старостинських округах працюють старости. Завдяки їхньому професіоналізму вдається конструктивно вирішувати проблеми в населених пунктах громади. Вони поєднують кілька справ одночасно: здійснюють  комунікацію з  громадою сіл, надають окремі адмінпослуги, підтримують благоустрій, розміщують внутрішньо переміщених осіб, співпрацюють з Бердичівським РТЦК та СП та правоохоронними органами, тощо.  Під їх лідерством спільно з жителями сіл було зроблено неймовірно багато для підтримки Збройних Сил України.

Робота сільської ради восьмого скликання базується на плідній співпраці 21-го обраного депутата та виконавчого комітету сільської ради. Успішність роботи часто залежить від активності депутатського корпусу. Прийняття або ж неприйняття депутатами сільської ради того чи іншого рішення інколи може стати вирішальним і доленосним для жителів територіальної громади. За звітний період  забезпечено підготовку та проведено 13 сесій сільської ради, на яких депутатами прийнято на користь і в інтересах громади 282 рішення, що були спрямовані на покращення економічного, соціально-культурного розвитку громади та її інфраструктури на скільки можливо у воєнний час. Депутатська діяльність – це у першу чергу відповідальність на добровільних засадах та в інтересах громади.  Варто відзначити, що для ухвалення важливих рішень на благо громади,  депутати оперативно збирались на позачергові засідання.

Виконавчий комітет Райгородоцької сільської ради, який сформований у складі 20 осіб, здійснює свою діяльність керуючись принципами відкритості та прозорості, що є необхідною умовою демократичного управління громадою. У 2024 році виконавчий комітет розглядав  питання,  спрямовані  на  реалізацію  власних  (самоврядних)  та делегованих повноважень. Так, за звітний період  проведено 14 засідань та прийнято 158 рішень.

Розвиток громади у сучасних умовах потребує інноваційних підходів, тісної взаємодії з партнерами та максимального використання можливостей, які відкриває співпраця з міжнародними донорами, фінансовими інституціями та іншими громадами. Для нас цей напрямок є одним із стратегічних пріоритетів. Тому з метою налагодження міжнародних контактів у 2024 році здійснив важливі поїздки до США, Люксембургу, Нідерландів, на яких презентував наступні проєктні пропозиції у сфері:

-соціального захисту (облаштування житла для ВПО, будівництво будинку сімейного типу в с. Гардишівка);

- освіти (реконструкція приміщення під школу в с. Бистрик);

- адміністративних послуг (продовження реконструкції ЦНАПу в с. Райгородок);

- комунального господарства (улаштування водогону в с. Романівка) тощо.

Також у минулому році представники нашої громади взяли участь міжнародній виставці та конференції ReBuild Ukraine: Construction and Energy у  Варшаві, а перший заступник сільського голови Олег Коріненко в межах проєкту «Підвищення цифрової спроможності центрів надання адміністративних послуг Житомирської області у наданні публічних послуг» у складі делегації Житомирської області взяв участь у навчальному візиті до Естонії.  Участь у навчаннях та конференціях є можливістю донести до потенційних донорів та інвесторів інформацію про перспективи нашої громади.

Одним із важливих напрямків діяльності Райгородоцької сільської ради є розгляд звернень громадян. Для цього створено сприятливі умови прийому, забезпечено своєчасний і якісний розгляд заяв, пропозицій та скарг, аби оперативно вирішувати порушені питання. Протягом 2024 року до сільської ради надійшло 286 письмових та усних звернень (у 2023 році – 414). Усвідомлюючи, що більшість цих звернень продиктовані складними умовами воєнного часу, що за кожним із них – людські долі, турботи та виклики, пріоритетом є максимально якісний і конструктивний підхід до їх вирішення.

Райгородоцька сільська рада працює відкрито та прозоро. Робота ради систематично висвітлюється на офіційному веб-сайті, де громадяни можуть ознайомитися з проєктами та рішеннями ради й виконкому, розпорядженнями сільського голови тощо. У відповідь на інформаційні запити громадян цьогоріч було опрацьовано 19 запитів.

Переконаний, що відкрите спілкування з громадянами, чітке реагування на їхні запити та прозора робота – це шлях до формування довіри та розвитку нашої громади навіть у цей складний час.

                                              ОСВІТА

          Освітня галузь України, як і всі сфери життя суспільства, зазнала суттєвих трансформацій в умовах війни з російською федерацією. Попри продовження повномасштабного вторгнення освітній процес в громаді триває, освітня спільнота злагоджено працює над організацією безпечного та якісного освітнього процесу.

         Освітню роботу з дітьми дошкільного віку протягом звітного періоду здійснювали 16 педагогічних працівників та 24 особи обслуговуючого персоналу. Всього дітей віком від 3 до 6(7) зареєстровано в громаді на кінець 2024 року 160 осіб. Дошкільну освіту здобуває 120 дітей, 3 дитини охоплено соціально – педагогічним патронатом. На базі закладів дошкільної освіти функціонує 7 груп.

  Кількість учнів у закладах загальної середньої освіти станом на 05.09.2024 року становила 755, які  об'єднані в 68 класів. На кінець 2024року кількість учнів  становить 746,з них внутрішньо переміщених — 18. Кількість учнів, які  перебувають за кордоном і навчаються в наших закладах складає 50 дітей.

          За очною формою навчаються учні Озадівського, Маркушівського та Райгородоцького ім.В.К.Олійника ліцеїв, за змішаною формою навчання навчаються учні Бистрицького, Романівського ліцеїв та Великоп’ятигірської гімназії.

     Функціонує 2 групи продовженого дня загальною чисельністю 90 учнів. Відповідно до заяв батьків та рекомендацій ІРЦ та лікарських установ 1 учень навчається за індивідуальною формою навчання, 35 учнів – в інклюзивних класах.

          У 2024 році базову загальну середню освіту здобули 86 випускників, повну загальну середню освіту 40 випускників. За підсумками навчання 5 випускників показали знання високого рівня та нагороджені  золотими медалями, 2 випускники - срібною медаллю. Сім випускників 9 класу отримали свідоцтва з відзнакою, шість випускників 11 класу отримали похвальні грамоти.

  Відрадно, що наші учні, під керівництвом талановитих педагогів, брали участь та ставали переможцями у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсах та проєктах.

У закладах загальної середньої освіти нашої громади працює 138 педагогічних працівники. Рівень кваліфікації педагогічних працівників дозволяє ефективно вирішувати  всі питання організації освітнього процесу в умовах переходу до профільного навчання. Розуміючи важливість підвищення кваліфікації педагогічних працівників, у 2024 році на цю мету було передбачено 37 800 грн. з місцевого бюджету.

      З метою задоволення потреб у професійній самореалізації працівників освіти сільської ради, обміну ефективним педагогічним досвідом у грудні 2024 року на базі Великоп’ятигірської гімназії пройшов територіальний етап обласного конкурсу «добрих практик» педагогічних працівників Житомирщини «Сучасна освіта – 2025».Фото без опису

На конкурс було  представлено 24  роботи  з описом власного досвіду, застосування інноваційних технологій, методів, форм і моделей організації освітнього процесу. Всі роботи направлено для участі у обласному етапі конкурсу.

   У 2024 році було проведено значну роботу щодо створення умов для безпечного освітнього простору. Так, п’ять ліцеїв (Райгородоцький ім.В.К.Олійника, Маркушівський, Озадівський, Романівський) та одна гімназія (Великоп’ятигірська) забезпечені автономною пожежною сигналізацією, яка цілодобово обслуговується ПП «Компанії СПЕЦРЕМБУД». Також  встановлено комплекс тривожної сигналізації (кнопки) з підключенням до пунктів централізованого спостереження та реагування та забезпечено охорону закладів із залученням поліцейських громади Дмитра Павлюка та Олександра Коломійця. З метою створення умов для формування в учнів  знань правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги у Маркушівському ліцеї  створено «Клас Безпеки», а у Райгородоцькому ім.В.К.Олійника та Озадівському ліцеях  триває оформлення класів Безпеки.

  В закладах освіти громади створено фонд захисних споруд. Дев’ять закладів освіти громади мають власні укриття: Райгородоцький  ім. В.К.Олійника, Озадівський, Маркушівський, Бистрицький та Романівський ліцеї, Райгородоцький ЗДО “Оленка”, Романівський ЗДО “Барвінок”, Бистрицький ЗДО “Сонечко”. Інші п’ять закладів  освіти, в яких відсутні укриття, орендують його в інших суб’єктів господарювання.

         У закладах загальної середньої освіти в період літніх канікул було організовано  активний відпочинок та  дозвілля дітей. Працювало сім таборів організованого дозвілля з короткотривалим перебуванням, де активно відпочивало 128 дітей. Учасники таборів були задіяні в проведенні цікавих ігор, танців, майстер-класів, квестів, туристичних подорожей, еколого-натуралістичних і природоохоронних творчих конкурсах та акціях, відвідування музеїв, парків тощо.

Фото без опису

За ініціативи Президента України на підтримку учнівського спорту у 2023-2024 навчальному році започатковано проєкт «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» під гаслом “Разом переможемо”. Учні громади також приймали участь і змагалися з п’яти видів спорту: баскетбол, волейбол, футзал, черліденг та спортивне орієнтування. У І та ІІ етапах змагань взяло участь 247 здобувачів освіти. Першість з чотирьох видів змагань (волейбол, баскетбол, спортивне орієнтування, черліденг) здобули учні Маркушівського ліцею, першість з футзалу - учні Великоп’ятигірської гімназії.   На районному етапі змагань були представлені всі чотири команди-переможці з Маркушівського ліцею. З двох видів спорту (волейбол та спортивне орієнтування) вони здобули першість та гідно представили Бердичівський район на обласному етапі, здобувши ІІ місце зі спортивного орієнтування та ІV місце з волейболу. 

     Харчування відіграє важливу роль в питанні повноцінного розвитку і зростання школярів, так як не тільки сприяє загальному зміцненню організму дітей, але також впливає на їхню працездатність і успішність.

Фото без опису

Гарячим харчуванням у 2023/2024 навчальному році було охоплено 420 учнів ЗЗСО, з них 152 дитини харчувалися безкоштовно, 168 учнів 1-4 класів харчувалися за 50%, всі інші учні - за повну вартість та всі 154 вихованці ЗДО, з них 45 дітей (це діти пільгових категорій) харчувалися безкоштовно, всі інші - за 50% від вартості харчування.   У 2024/2025 році харчуванням охоплено 520 учнів та 120 вихованців ЗДО. Варто зазначити, що з метою вдосконалення політики організації харчування, сільською радою прийнято стратегію реформування системи шкільного харчування у закладах освіти Райгородоцької сільської ради. Намагаємось постійно покращувати матеріально-технічну базу їдалень.Фото без опису Так, в минулому році придбано електричні плити на харчоблоки Бистрицького ліцею  та Райгородоцького ЗДО “Оленка”, посуд для Романівського ЗДО “Барвінок”.

Для повноцінного підвезення здобувачів освіти та педагогічних працівників у 2024 році було задіяно  3 автобуси.

Фото без опису

Підвезенням було охоплено 233 учні та 85 вчителів із 15 населених пунктів.

В жовтні 2024 року Маркушівський ліцей отримав новий шкільний автобус вартістю 3342000,00 грн. (співфінансування з місцевого бюджету становило 334 200,00грн.).

 

У громаді функціонує Інклюзивно-ресурсний центр, на обслуговуванні якого перебуває 3 393 дітей від 0 до 18 років. З них:

у Райгородоцькій громаді – 1184 дітей;

у Гришковецькій громаді – 1468 дітей;

у Швайківській громаді – 741 дітей .

Важливим аспектом діяльності центру є надання консультативно-психологічної допомоги батькам дітей з особливими освітніми потребами та педагогічним працівникам. З цією метою  проводяться індивідуальні консультації , майстер-класи та практичні заняття, консультування батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами стосовно мережі закладів освіти та зарахування до них. Показник охоплення дітей інклюзивним навчанням  має                             зростаючу динаміку.         

Фото без опису

У 2024 році підписано меморандуми про співпрацю зі  Швайківською громадою на 10 років, а з Гришковецькою громадою - на 3 роки. На сьогодні Інклюзивно-ресурсний центр потребує окремого кабінету для проведення комплексних оцінок та корекційно-розвиткових занять. Ми плануємо вирішити це питання в поточному році.

        Хочу зазначити, що протягом звітного періоду за рахунок коштів місцевого бюджету було виконано наступні ремонтні роботи в закладах освіти:                                                                      - проведено поточний ремонт котельні із заміною котельного устаткування в Маркушівському  ліцеї  на суму  737 758.29грн.;

-проведено капітальний ремонт внутрішньої системи опалення в Романівському ліцеї на суму 1 187 464.60грн;

- проведені роботи по заміні вікон на енергозберігаючі   (15- в Озадівському ліцеї, 20 -в Романівському ліцеї) на суму 400 000.00грн.

-проведено поточний ремонт навчальних кабінетів в Романівському ліцеї (штукатурні роботи) на суму 40 000.00 грн.:

- встановлено двірний металопластиковий блок в Бистрицькому ліцеї на суму 29 760.00грн.;

-замінено стелю в одному із кабінетів в Бистрицькому ЗДО “Сонечко” на суму 6 000.00грн;

- придбано посуд для Романівського ЗДО”Барвінок” на суму 6 215.00грн.;

- придбано фарбу та інші будівельні матеріали для поточних ремонтів всіх закладів освіти на суму 399 974.45грн,

- придбано миючі та дезинфікуючі засоби  для всіх закладів освіти  на суму 99 817.00грн;

- проведено роботи по ремонту водопровідної системи у Великоп’ятигірському ЗДО “Теремок”на суму 15 965.00грн.;

- придбано класні журнали та крейду на суму 14 892.00грн;

Проведено також:

- електро – лабораторні роботи  по вимірах опору заземлення на суму 37 369,62 грн;

- повірку термометрів та манометрів на суму  1 963,32грн;

-  перезарядку вогнегасників на суму 3 855,00грн;

- заміну фільтрів на харчоблоках Романівського ліцею та Романівського ЗДО “Барвінок”,Озадівського ліцею та Озадівського ЗДО “Промінець”, Райгородоцького ліцею ім В.К.Олійника та Райгородоцького ЗДО “, Бистрицького ліцею та Бистрицького ЗДО “Сонечко”на суму 20 824.00грн;

- заміну акумуляторної батареї в установці системи пожежної автоматики в Райгородоцькому ліцеї ім.В.К.Олійника на суму 2 000.00грн;

- ремонт Озадівського автобуса на суму 96 000.00грн.;

-   проведено аналіз проб води та піску на суму 20 000.00грн. (там де вода не відповідає вимогам, завозиться бутильована вода).

        У 2024 році на утримання закладів освіти було використано кошти місцевого бюджету в сумі 23 420 700,32 грн.

Важливим кроком для розвитку молодіжного руху в нашій громаді стало створення у 2024 році Молодіжної ради при Райгородоцькій сільській раді. Впевнений, що Молодіжна рада стане платформою для активного включення молодих людей в процеси, що впливають на їх життя та життя громади.

                                    СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

Велика увага в громаді приділяється соціальному захисту населення.

Так, для реалізації соціального захисту та пільгового медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і є жителями нашої громади в 2024 році з бюджету сільської ради було виділено 28000,00 грн.: на зубопротезування -  6 900,00 грн.; на безоплатне придбання ліків  виділено 21 100,00грн., а використано – 20 514,16 грн; безоплатні ліки отримав  21  житель громади.

Для реалізації Програми  «Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2024 рік» з місцевого бюджету було виділено 270 000,00 грн.

Протягом минулого року відділом соціального захисту населення розглянуто 1 заяву мешканця громади щодо надання соціальних послуг  із стаціонарного догляду та 1 особу влаштовано до Бердичівського геріатричного пансіонату.

За даними АТ «Укртелеком», у 2024 році стаціонарним телефонним зв’язком користувалися 4 жителі громади, серед яких постраждалі та ліквідатори аварії на ЧАЕС. Для компенсації АТ «Укртелеком» із місцевого бюджету було виділено 2000,00 грн.

Одним із важливих видів соціальної підтримки мешканців громади, які опинилися в складній життєвій ситуації, є надання одноразової матеріальної допомоги. У 2024 році для вирішення таких питань із місцевого бюджету було надано матеріальну допомогу на суму 250 000,00 грн. Також відповідно до місцевої Програми соціальної підтримки осіб, постраждалих внаслідок військової агресії (російсько-української війни), з місцевого бюджету в 2024 році проведено  виплату одноразової адресної грошової допомоги у разі загибелі або смерті,  зникнення безвісти учасника бойових дій в умовах воєнного стану під час вторгнення Росії в Україну, зареєстрованого на території громади, одному із родичів в розмірі 10 000, 00грн  та виплату одноразової адресної грошової допомоги для медичного лікування внаслідок поранень, контузії учасників російсько-української війни, зареєстрованих на території громади,  в розмірі 5 000, 00грн.   У звітному періоді з місцевого бюджету було виділено кошти в сумі  300 000,00 грн. на виплату 15 допомог членам сімей загиблих, померлих, зниклих безвісти та   30 допомог пораненим військовослужбовцям.

Станом на 31.12.2024р. на території громади проживає 153 ВПО, з них дітей  - 36, працездатного віку - 56 , осіб з інвалідністю - 13. У звітному періоді  було зареєстровано та видано довідки 21внутрішньо переміщеній особі, а 36 внутрішньо переміщеним особам - зібрано пакет документів для поновлення отримання допомоги на проживання. Протягом звітного періоду 9 жителів громади отримали грошову компенсацію  за державною програмою «Прихисток» в сумі  82771,08 грн від міжнародних донорів.

           В Центрі надання адміністративних послуг – Дія у 2024 році значно розширено спектр послуг, які надаються.   На сьогодні послуг нараховується 276, зокрема, 74 з них це послуги, які надаються у віддалених робочих місцях. Разом з тим в ЦНАП облаштовано окреме комп’ютеризоване місце для самообслуговування населення, тому цілий спектр послуг можна отримати самостійно або звернувшись за допомогою до адміністратора.

           На території громади проживає більше 250 учасників бойових дій (чоловіки) та 5 учасниць бойових дій (жінки). У приміщенні ЦНАПу працює «Вікно послуг для ветеранів», де ветерани війни можуть отримати консультації з питань правової підтримки, освіти, соціального захисту, земельних питань, адміністративних послуг.

У звітному періоді з місцевого бюджету було компенсовано виплату перевізнику ТзОВ «Алекстранс Пас Сервіс» за пільговий проїзд автомобільним транспортом загального користування (за винятком таксі) у приміському сполученні на суму 399 972,87 грн.

Проводиться робота з громадськими та благодійними організаціями, волонтерами та благодійниками у напрямку отримання гуманітарної допомоги для ВПО. Так, у 2024 року підписано Меморандум про співпрацю відділу соціального захисту населення з  Бердичівською міською організацією Товариства Червоного Хреста України.

        Протягом 2024 року соціальну послугу з догляду  вдома  отримували  117 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю (з них 19 осіб на платній основі), послугу соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування отримували 2 прийомні сім’ї (в них 3 дітей), соціальний супровід сімей / осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах отримували 3  сім’ї (в них 3 дітей). В минулому році було прийнято 21 заяву  від жителів громади на отримання соціальної послуги «догляд вдома»  та прийнято 21 відповідне рішення. Від надання платних соціальних послуг надійшло коштів у сумі   21396,63  грн.

На первинному обліку Служби у справах дітей (ССД) перебуває 35 дітей.

З метою попередження дитячої бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед неповнолітніх, службою у справах дітей спільно з поліцейськими офіцерами   громади, представниками старостинських округів та  закладів освіти проведено 9 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал» на території сіл громади.

  Налагоджена тісна співпраця  з благодійними організаціями, фондами та меценатами, які надають всебічну допомогу кризовим сім’ям та сім’ям, де діти під опікою: БФ «Зростай в родині», БФ «Лумус», благодійники із Німеччини, БФ «Партнерство кожній родині», церквою ЄХБ «Відродження», що у с. Велика П’ятигірка.

БЛАГОУСТРІЙ ГРОМАДИ

Заходи щодо покращення благоустрою сіл громади здійснюються на постійній основі. Так, у звітний період за кошти місцевого бюджету проводилося облаштування та впорядкування території сміттєзвалищ біля населених пунктів. Також  виконувалися роботи з вирізки  аварійних та сухостійних дерев на місцевих кладовищах, обкошувалися узбіччя доріг, видалялися чагарники підтримувалися у належному стані пам’ятні знаки.

Фото без опису

Навесні 2024 року всі установи сільської ради взяли участь у прибиранні дороги Р-31 (Бердичів–Хмільник), яка проходить через територію Райгородоцької громади.

Варто відзначити, що до заходів із благоустрою активно долучаються місцеві жителі, кількість яких щороку збільшується.

Для покращення стану доріг у селах громади та забезпечення безпечного й комфортного руху, минулого року за кошти місцевого бюджету проведено поточний ремонт доріг  комунальної власності на суму  2 813 293 грн. 

Завдяки нашим спільним зусиллям простір громади змінюється на краще.

                                                                   МЕДИЦИНА

Покращення доступності та якості медичних послуг є основними пріоритетами роботи КНП «Райгородоцький Центр ПМСД». Мережа закладів охорони здоров’я громади наближена до пацієнта. Функціонує 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 4 фельдшерсько-акушерських пункти та 6 медичних пунктів тимчасового базування. Утримання медичного персоналу даних закладів здійснюється за рахунок коштів Національної служби здоров’я України через КНП «Райгородоцький центр первинної медико-санітарної допомоги», а фінансування комунальних послуг та енергоносіїв - з місцевого бюджету.

Протягом звітного періоду з бюджету громади профінансовано видатки в обсязі 1312,2 тис.грн.

          Зокрема, з сільського бюджету   в 2024 році було виділено кошти на  фінансування програм:

  1. Цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2024 – 2026 роки (закупівля вакцини туберкуліну)  на суму 3 294,78 грн.;
  2. Програма «Здоров'я Райгородоцької громади» на 2022-2025 роки (забезпечення фінансування безоплатного або із 50% знижкою медикаментів пільговим  категоріям осіб та осіб, що страждають на важкі захворювання та онкохворим) на суму 19 637,95 грн.;
  3. Програма підтримки та розвитку первинної медико-санітарної допомоги Райгородоцької сільської ради на 2024-2026 роки – 1 289 270,11 грн., з них:
  • 600 000,00 грн. для забезпечення достойної заробітньої плати середньому медичному персоналу громади;
  • 657 032,34 грн. на оплату комунальних послуг (електроенергія, природний газ, паливна деревина, водопостачання, теплопостачання тощо);
  • 32 237,37 грн. на оплату послуг обслуговування газопроводів та газоспоживаючого обладнання (щорічне технічне обслуговування).
  • Патронажні медсестри КНП “Райгородоцький ЦПМСД” у 2024 році стали значно мобільнішими завдяки отриманому автомобілю SUZUKI VITARA від UNICEF для патронажу дітей від 0 до 3 років, що дозволило їм бути поруч з сім’ями в їх власному середовищі та допомагати молодим батькам із питань грудного вигодовування, вакцинації, догляду, профілактики травматизму.Фото без опису                                                                                                                                                       Варто зазначити, що в 2024 році за рахунок цільового фінансування Всесвітнього банку реконструкції та розвитку в межах грантової ініціативи в амбулаторіях сіл Райгородок та Озадівка були встановлені  сучасні фотовольтаїчні (сонячні) електростанції вартістю 3,5 млн грн.                                                                                                                                        УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ ТА МАЙНОМ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
  • Принципи ефективності та прозорості в діяльності сільської ради застосовуються в питаннях розпорядження майном комунальної власності. Так, в 2024 році за результатами відкритих торгів через систему «PROZORRO», було передано в оренду три нежитлові будівлі бувшого військового містечка в с. Романівка та будівлю в с. Лісовому.

    Протягом 2024 року сільською радою було надано 9 будівельних паспортів, затверджено 5 містобудівних умов та обмежень  забудови земельних ділянок, присвоєно 43 адреси об’єктам нерухомого майна та заключено 55 договорів оренди. Постійно надаються консультації з питань архітектури та будівництва, земельних питань, а для об'єктивного вирішення питань, порушених у зверненнях громадян, поводяться комісійні обстеження з виїздом на місце.  Фото без опису

  • Сільська рада активно співпрацює з Державною податковою службою у Житомирській області з питань забезпечення ефективного надходження податків до місцевого бюджету, проведення роз’яснювальної роботи серед населення та платників податків, а також вирішення проблемних питань.   Особливу увагу приділено співпраці з представниками аграрного сектору. Ми постійно консультуємо фермерів щодо грантових пропозицій і державних дотацій. Завдяки цьому наші фермерські господарства неодноразово отримували гранти на підтримку та розвиток своїх господарств. Зокрема, в червня на території громади відбувся захід для малих та середніх фермерів, спрямований на покращення доступу до фінансування через грантові фонди. У заході також взяли участь банківські партнери, які представили свої фінансові інструменти.                                    Спільно з Бердичівським районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області проводились наради з бджолярами та аграріями громади щодо ветеринарно-санітарних паспортів пасік, кількості бджолиних сімей, а також щодо запобігання масовому отруєнню бджіл при застосуванні засобів захисту рослин.                                                                                                                                                   У 2024 році, розглянувши звернення заслуженого природоохоронця України, директора Київського еколого-культурного центру В. Борейка, втілили чудову ініціативу для збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони довкілля, підтримання екологічного балансу, покращення туристичної привабливості громади  - надали згоду на створення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Орхідейний берег» біля с. Бистрик, площею 5,30 га, де росте рослина, занесена до Червоної книги України - орхідея пальчатокорінник м’ясочервоний.     КУЛЬТУРА                                                                                                                    Центр культури і дозвілля Райгородоцької сільської ради протягом звітного періоду активно працював над збереженням і популяризацією українських традицій, культурної спадщини та національних цінностей.Фото без опису                                                                             Свою роботу заклад закцентував на вихованні в підростаючого покоління любові до рідної культури та зміцненні патріотичного духу серед жителів громади.   Фото без опису                                                     Протягом 2024 року було проведено   968 заходів, які відвідали 27436 людей. З них 153 виставки, 180 тематичних заходів, концертів, різноманітних  дитячих заходів.                                                                            Фото без опису                                                                                            В громаді започатковано гарну традицію — проведення Молитовних сніданків. Минулоріч цей захід було проведено двічі: «Великодній»  та «День  пам’яті героїв України». У спільній молитві за полеглих воїнів, які віддали своє життя заради миру в нашій країні та за воїнів, які щодня виборюють це право для всіх українців, за зцілення військових, за медиків, капеланів, волонтерів та Перемогу України, об’єдналися рідні загиблих Героїв, представники духовенства різних релігійних конфесій, працівники сільської ради та жителі громади. Спільна молитва має велику силу, тому віримо, що з Божою поміччю наша головна мрія та молитовна потреба - перемога над ворогом, стане дійсністю.                                                                                                                                          БЮДЖЕТ ГРОМАДИ                                                                                   Основним і пріоритетним  в роботі територіальної громади було питання виконання бюджету, адже  завдяки надходженням  можливе було виконання тих чи інших запланованих заходів та робіт.

  • Доходи бюджету

    Станом на 01.01.2025 року до загального фонду бюджету надійшло     

    92 611,6 тис. грн., з них власних та закріплених доходів – 45 377,2 тис. грн.,       офіційних трансфертів – 47 234,4 тис. грн.  Виконання планових показників 2024 року становить 107,0% (понад план отримано бюджетом 2 964,6 тис.грн.

    У порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 6 216,8 тис.грн або на 115,9%.

    Найбільшу питому вагу у надходженнях загального фонду займає податок з доходів фізичних осіб і становить 57,0% або 26 178,5 тис.грн, що на 4 029,6 тис.грн більше надходжень минулого року.

    До спеціального фонду у 2024 році надійшло 2 940,3 тис.грн, з них офіційних трансфертів – 2 561,7 тис.грн, власних доходів – 378,6 тис.грн.

    Видатки бюджету

    За січень-грудень 2024 року бюджетом сільської ради проведено видатків загального фонду на загальну суму 86 240,1 тис. грн, в тому числі на:

    -      заробітну плату з нарахуваннями – 64 447,7 тис. грн;

    -      поточні трансферти  - 5 657,1 тис. грн;

    -      видатки на оплату комунальних послуг та енергоносії – 4 732,9 тис. грн;

    -      продукти харчування  - 1 795,5 тис. грн;

    -      інші поточні видатки – 8 761,8 тис. грн;

    -      інші виплати населенню – 845,1 тис.грн.

    Видатки по галузях:  

    -      освіта – 56 535,5 тис. грн.;

    -      управління – 15 484,3 тис. грн.;

    -      культура і мистецтво – 1 669,7 тис. грн.;

    -      житлово-комунальне господарство та інші –

    5 074,7 тис. грн.;

    -      соціальний захист – 2 921,1 тис. грн.;

    -      охорона здоров’я – 4 554,8 тис. грн.

    Із спеціального фонду бюджету проведено 9 649,0 тис.грн видатків, з них 8 890,8 тис.грн – капітальні видатки.

                     В ЄДНОСТІ – СИЛА, В СИЛІ – ПЕРЕМОГА!

    У 2024 році Райгородоцька сільська рада зосередила свою діяльність на виконанні важливих завдань, пов’язаних із забезпеченням мобілізаційних заходів на території громади. Основні зусилля були спрямовані на мобілізацію людських та транспортних ресурсів, забезпечення виконання завдань, встановлених Бердичівським РТЦК та СП, оповіщення військовозобов'язаних. Постійно проводиться робота працівниками старостатів щодо оповіщення військовозобов’язаних в населених пунктах громади про їх виклик до РТЦК та СП для оновлення облікових даних, для проходження медичної комісії військовозобов’язаними. До оповіщення військовозобов’язаних залучалися працівники Районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також поліцейські офіцери громади. Їхня участь сприяла забезпеченню оперативності, ефективності та належної організації мобілізаційних заходів.

    У звітному періоді була організована робота щодо вивчення потреб військових частин ЗС України, інших військових формувань та силових структур нашої держави в забезпеченні майном, військовим спорядженням, продуктами харчування і всіма необхідними речами для виконання бойових завдань нашими військовослужбовцями на фронті та в тилу.  Так, за запитами військових частин у 2024 році на потреби оборони з сільського бюджету було виділено 485 624 грн. Зокрема, на придбання 4 РЕБ установок, 2 підсилювачів мультичастотних.

  • Фото без опису

    Від територіальної громади та спонсорів з Баварського селища Ворінген неодноразово передавали для поранених бійців, які проходять лікування у  госпіталі для ветеранів війни Житомирської обласної ради та для хворих Центральної районної лікарні, гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування.

    З перших днів повномасштабного вторгнення і до сьогодні освітяни нашої громади активно та організовано долучаються до волонтерського руху, перетворивши заклади освіти на центри волонтерської активності. Педагогам разом з учнями, батьками, громадськістю вдалося зробити чимало: плетіння маскувальних сіток, виготовлення балаклавів,  в’язаних шкарпеток, рукавичок, валянок, оберегів, солодощів, пасок тощо. Учні закладів загальної середньої та вихованці дошкільної освіти створюють відеоролики підтримки для наших ЗСУ,  пишуть листи та передають  воїнам на передову. 

  • Навчальний 2024-2025 рік  розпочато благодійною акцією “Замість квітів — донат”. Всі зібрані кошти  передані на потреби ЗСУ. Також до Дня Збройних сил  України у всіх закладах освіти проведені благодійні ярмарки та підготовлені і відправлені пакунки для наших воїнів. До пакунків увійшли смаколики, придбані за кошти, зібрані під час благодійних ярмарків. Фото без опису

  • З наближенням холодів в закладах освіти  було розпочато  виготовлення окопних свічок, щоб вони зігрівали захисників холодними ночами та передали їм  часточку домашнього тепла, якого їм так бракує далеко від рідних. В грудні 2024 року волонтери Маркушівського ліцею, які власноруч пошили 300 пар валянок для наших захисників, були нагороджені медалями «За гідність та патріотизм».                                                         Фото без опису                                                     Неможливо не згадати про учасників патріотичного загону «Милосердя» Райгородоцького ліцею ім.В.К.Олійника Морозюк Єлизавету та Степанську  Єлізавету, які  постійно готують смаколики для першого батальйону 95 бригади. Ці дівчатка, незважаючи на юний вік, увійшли до сотні кращих волонтерів області.

  • Фото без опису

     

     

    До Акції підтримки «Посилка для воїна ЗСУ» долучився колектив Великоп’ятигірської гімназії  (надіслано 15 посилок воїнам-випускникам школи).

    Фото без опису

    Мешканці Маркушівського старостинського округу зібрали кошти та придбали дрон для 139 окремого батальону ТРО.

    Фото без опису

    Працівники Райгородоцької сільської ради долучились до реалізації проекту "Десять ноутбуків для захисників", зібравши кошти на ноутбук для десантників 87 окремого батальйону управління 7-го корпусу ДШВ.

    А працівниками Центру ПМСД Райгородоцької територіальної громади було зібрано кошти на дрон для військових з ССО.                                                                             Фото без опису                                                                                       Працівники Райгородоцької сільської ради спільно з працівниками закладів освіти, культури та охорони здоров'я громади, зібрали на потреби ЗСУ 168 500 гривень. За ці кошти закупили і передали бойовим підрозділам: шість дронів, на суму 121 тис. грн., комплектуючі та запчастини для ремонту автівки на суму 33 тис. грн., ноутбук за 14 500 грн.

  • Фото без опису

    Протягом 2024 року в громаді відбулась виїзна форма заготівлі донорської крові під гаслом «Здай кров - врятуй життя». В умовах повномасштабного вторгнення ворога, коли проводяться бойові дії та постійно існує загроза обстрілів чи ракетних ударів, препарати крові є особливо цінними. Розуміючи це, жителі громади активно долучилися до благородної справи, яка допоможе врятувати чиєсь життя.

  • Дякую всім за небайдужість та згуртованість! 

    Щиро вдячний мешканцям, які активно підтримують наших захисників, працюють у тилу, донатять, волонтерять, лікують, навчають, будують і допомагають. Без вашої участі ми б не змогли бути надійним українським тилом.

     

    На превеликий жаль, війна продовжує забирати найкращих синів і дочок Українисправжніх патріотів та мужніх воїнів.  І кожна втрата наших земляків є глибокою раною й нестерпним болем усієї Райгородоцької громади. За час війни з росією, наближаючи для всіх нас Перемогу, свої життя віддав 41 житель громади… Вічна Пам’ять і Слава Героям!

    ПЛАНИ НА 2025 РІК

    Одним із пріоритетних напрямків плану роботи  Райгородоцької  сільської ради на 2025 рік є підтримка Збройних Сил України та розвиток ветеранської політики, спрямованої на всебічну підтримку всіх тих, хто воював і воює, членів їх родин, підвищення рівня їх соціального захисту. На часі  - впровадження інституту фахівця із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб та створення ветеранського простору.

    Також не знімаємо обов'язку організувати навчання наших дітей безпосередньо в закладах освіти, забезпечивши при цьому їх безпеку та комфортні умови. Акцентуємо увагу на підвищення якості освіти, адже діти - це наше майбутнє.

    Плануємо продовжувати покращувати стан приміщень медичних закладів громади, а також проводити  модернізацію та оновлення медичного обладнання в амбулаторіях, щоб забезпечити мешканцям громади доступ до більш якісної медичної допомоги.

    Плануємо покращити матеріально - технічну базу нашого комунального підприємства «Райгородоцьке», враховуючи, що підприємство надає споживачам послуги з водопостачання та водовідведення каналізаційних  стоків, послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, з вивозу побутових відходів тощо.

    Хочу подякувати депутатам, працівникам сільської ради за спільну працю, за ініціативу й мотивацію, за те, що ми єдині у прагненні розвивати громаду.  Дякую також тим, хто висловлює конструктивну критику з різних питань, допомагає практичними справами, своїм досвідом, порадами.

    Діяльність сільського голови, першого заступника сільського голови, секретаря та апарату сільської ради здійснюється відкрито. Кожен усвідомлює свою особисту відповідальність перед громадою за власні дії та ухвалені рішення. Ми завжди налаштовані на плідну співпрацю та діалог. Сподіваюсь, що разом будемо й надалі працювати в інтересах і на благо громади, намагаючись максимально і в повному обсязі задовольнити потреби її жителів.

     

    Слава ЗСУ!

    Разом до ПЕРЕМОГИ!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь