Райгородоцька громада
Житомирська область, Бердичівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про затвердження Положення про місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення Райгородоцької територіальної громади

Дата: 27.11.2024 10:48
Кількість переглядів: 128

РАЙГОРОДОЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

  РІШЕННЯ

 

від  21.11.2024 року                       с.Райгородок                                     № 140

 

Про затвердження Положення

про місцеву автоматизовану систему

централізованого оповіщення

Райгородоцької територіальної громади

 

  Відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", „Про правовий режим воєнного стану“, Кодексу цивільного захисту України, Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 „Про введення воєнного стану в Україні“, затвердженого Законом України „Про затвердження Указу Президента України „Про введення воєнного стану в Україні“ від 24.02.2022 № 2102-ІХ (зі змінами), постанов Кабінету Міністрів України від 09 січня 2014 року №11 “Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту”, від 27 вересня 2017 року №733 “Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв'язку у сфері цивільного захисту”, пунктів 5, 7 Плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 488-р, з метою забезпечення своєчасного оповіщення керівного складу органів управління та сил цивільного захисту і населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час і в особливий період, виконавчий комітет сільської ради

ВИРІШИВ:

1. Затвердити Положення про місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення (далі МАСЦО) Райгородоцької територіальної громади згідно з додатком 1.

2. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника сільського голови.

   Сільський голова                                            Максим  САМЧИК

 

Додаток 1

до рішення виконавчого                             комітету  від 21.11.2024р. № 140

 

ПОЛОЖЕННЯ

про місцеву автоматизовану систему централізованого
оповіщення Райгородоцької  територіальної громади

Загальна частина

  1. Це Положення визначає порядок оповіщення керівного складу виконавчих органів Райгородоцької територіальної громади, підприємств, установ, організацій, органів управління і сил цивільного захисту Райгородоцької  субланки Бердичівської  районної ланки Житомирської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (далі – Райгородоцька субланка БРЛ ЖТП ЄДС ЦЗ) про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, їх подальшого інформування з метою вжиття заходів безпеки та ліквідації їх наслідків, а також забезпечення функціонування апаратури і технічних засобів оповіщення та технічних засобів телекомунікацій.
  2. У цьому Положенні терміни вживаються у значені, наведеному у Кодексі цивільного захисту України, Законі України “Про телекомунікації”, Положенні про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2019 р. № 733, та інших нормативно-правових актах.
  3. Місцева автоматизована система централізованого оповіщення є комплексом організаційно-технічних заходів, програмно-апаратного комплексу (далі - ПАК) і технічних засобів оповіщення, засобів та каналів зв’язку, мереж радіомовлення і телебачення, інформаційних систем підприємств, установ та організацій, призначених для своєчасного доведення сигналів та інформації про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій до органів управління та сил цивільного захисту Райгородоцької субланки ЧРЛ ЧТП ЄДС ЦЗ та населення Райгородоцької територіальної громади
  4. Утримання, реконструкція та забезпечення постійної готовності до дій за призначенням МАСЦО здійснюються виконавчим комітетом Райгородоцької  територіальної громади.

Основні завдання МАСЦО

  1. Основними завданнями МАСЦО є:
    1. Отримання сигналів, команд, розпоряджень та повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій від ТАСЦО та доведення їх до керівного складу органів управління і сил цивільного захисту Райгородоцької субланки БРЛ ЖТП ЄДС ЦЗ.
    2. Оповіщення осіб керівного складу Райгородоцької субланки БРЛ ЖТП ЄДС ЦЗ, членів місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, комісії з питань евакуації сільської ради та місцевих територіальних формувань цивільного захисту Райгородоцької субланки БРЛ ЖТП ЄДС ЦЗ.
  2. МАСЦО передбачає взаємодію з ТАСЦО, а також локальними та об’єктовими системами оповіщення.
  3. До складу МАСЦО входить:
    1. апаратура прийому сигналів та інформації від ТАСЦО;
    2. програмно-апаратний комплекс (далі - ПАК) автоматизованого виклику;

ПАК автоматизованого виклику забезпечує інформування (оповіщення) керівного складу Райгородоцької субланки БРЛ ЖТП ЄДС ЦЗ, членів місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, комісії з питань евакуації сільської ради та місцевих територіальних формувань цивільного захисту Райгородоцької  субланки БРЛ ЖТП ЄДС ЦЗ.

Організація та забезпечення оповіщення про загрозу виникнення
або виникнення надзвичайних ситуації

  1. Доведення сигналів, повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій до населення, а також інформування населення здійснюється: через Інтернет - ресурси (сайти, соціальні мережі).

Для передачі сигналів та повідомлень оповіщення використовуються сигнально-гучномовні пристрої, зокрема встановлені на транспортних засобах, що залучаються для оповіщення, електросирени та інші технічні засоби.

  1. Повідомлення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій готуються державною мовою ДСНС України, Головним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Житомирській області, виконавчим комітетом Райгородоцької  сільської ради, керівниками підприємств, установ і організацій, де створено систему оповіщення.

Зазначені повідомлення повинні містити інформацію про характер та місце загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації, можливу зону поширення надзвичайної ситуації, заходи безпеки.

Тривалість звучання повідомлень, що передаються технічними засобами мовлення, повинна становити не менше ніж п'ять хвилин, у разі потреби вони повторюються через кожні 10-15 хвилин.

  1. Готовність МАСЦО до використання за призначенням забезпечується шляхом:
    1. організацію взаємодії з оперативно-черговою службою пункту управління Житомирської  обласної державної адміністрації, Бердичівської РВА та іншими службами, які забезпечують оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації;
    2. організаційно-технічну взаємодію МАСЦО з територіальною ТАСЦО, локальними та об’єктовими системами оповіщення;
    1. здійснення своєчасної модернізації та реконструкції МАСЦО з врахуванням змін у структурі системи управління та розвитку інформаційних та телекомунікаційних технологій і підготовки персоналу;
    2. проведення експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури і технічних засобів оповіщення та технічних засобів телекомунікацій, а також технічних перевірок їх працездатності;
    3. проведення заходів із забезпечення резервного електроживлення апаратури і технічних засобів оповіщення та технічних засобів телекомунікацій, дистанційного діагностування їх стану.
    4. створення необхідного резерву апаратури і технічних засобів, запасних частин;
    5. опечатування блоків, лічильників, панелей та органів управління апаратури і технічних засобів оповіщення для запобігання доступу до них з метою несанкціонованого запуску або відключення систем оповіщення;

Порядок застосування МАСЦО у разі загрози виникнення
або виникнення надзвичайної ситуації

  1. Рішення про оповіщення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації на місцевому рівні приймає сільський голова.
  2. Сільський голова, або за рішенням сільського голови перший заступник сільського голови - заступник голови місцевої комісії з питань ТЕБ і НС  дає доручення посадовим особам виконавчого комітету Райгородоцької сільської ради на виконання заходів з оповіщення комунальних установ, окремих юридичних осіб та населення громади.
  3. Рішення про оповіщення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації приймається на підставі:
    1. повідомлення про фактичну обстановку, яка склалася у зоні можливого виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій;
    2. результатів аналізу прогнозованих даних, стану небезпеки природно техногенного характеру у регіоні та громаді, що вимагають негайного проведення заходів для захисту населення і територій;
    3. пропозицій керівників об’єктів, на території яких існує загроза виникнення або виникла надзвичайна ситуація.
  4. У разі дій за відповідним планом взаємодії оповіщення може проводитись оперативно-черговою службою управління цивільного захисту Бердичівської  районної державної адміністрації та спеціалістом з питань цивільного захисту виконавчого комітету Райгородоцької  сільської ради.
  5. Головний спеціаліст з питань цивільного захисту виконавчого комітету Райгородоцької  сільської ради доповідає про результати оповіщення сільському голові або заступнику сільського голови - заступнику голови місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Забезпечення готовності МАСЦО до використання за призначенням

  1. Експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури МАСЦО та технічних засобів оповіщення здійснюється підприємством, яке здійснило монтаж та ввід в експлуатацію апаратури, відповідно до вимог експлуатаційно - технічної документації підприємства-виробника на апаратуру оповіщення та інші технічні засоби оповіщення і зв’язку.
  2. Експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури і технічних засобів оповіщення та технічних засобів телекомунікацій, а також проведення організаційно-технічних заходів щодо запобігання несанкціонованому запуску МАСЦО організовує підприємство, яке на підставі укладених договорів прийняло апаратуру і технічні засоби оповіщення на експлуатаційно-технічне обслуговування, а у разі відсутності договору про експлуатаційно-технічне обслуговування виконавчий комітет Райгородоцької сільської ради.
  3. Контроль за станом готовності МАСЦО до використання та перевірка його працездатності здійснює виконавчий комітет Райгородоцької сільської ради шляхом отримання контрольних сигналів управління від оперативно - чергової служби пункту управління Бердичівської  районної державної адміністрації.
  4. У разі виявлення під час перевірки несправностей апаратури МАСЦО виконавчим комітетом Райгородоцької  сільської ради негайно вживаються заходи для їх усунення.

      Сільський голова                                                  Максим САМЧИК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь