Райгородоцька громада
Житомирська область, Бердичівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Дата: 11.11.2024 14:36
Кількість переглядів: 72

Фото без опису

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом.

Чи знаєте ви, що за даними ВООЗ, у світі 422 мільйони людей страждають від діабету, а більшість людей із діабетом (більше 95%) – мають діабет 2-го типу, якому можна запобігти?

 

Цукровий діабет (або просто діабет) – це хронічна хвороба, що розвивається, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну або коли організм не може ефективно використовувати  вироблений  ним  інсулін. В результаті хвороби підвищується рівень цукру крові.

Скандинавські вчені стверджують, що діабет - це насправді п'ять різних захворювань, а лікування має бути адаптоване до кожної з форм хвороби.

Дотепер діабет або неконтрольований рівень цукру в крові зазвичай ділили на перший та другий типи.

Проте, дослідники зі Швеції та Фінляндії вважають, що їм вдалося встановити повну картину, яка може призвести до більш персоніфікованої медицини для цукрового діабету.

Експерти погоджується, що вказане дослідження є провісником майбутнього лікування діабету, але зміни не будуть швидкими.

Діабет зачіпає кожного одинадцятого дорослого у світі. Хвороба підвищує ризик серцевого нападу, інсульту, сліпоти, ниркової недостатності та ампутації кінцівок.

 

Цукровий діабет першого типу - це хвороба імунної системи. Вона помилково атакує бета-клітини, які продукують гормон інсулін, внаслідок чого його не вистачає для контролю рівня цукру в крові. При діабеті 1-го типу (інсулінозалежному), для якого характерне недостатнє вироблення інсуліну, людині потрібно щоденне введення інсуліну. Запобігти прояву діабету такого типу практично неможливо, і причини розвитку включають генетичні фактори.

 

Цукровий діабет другого типу в значній мірі розглядається як хвороба поганого способу життя, оскільки тілесний жир може вплинути на те, як діє гормон інсуліну. Діабет 2-го типу впливає на те, як організм використовує цукор крові (глюкозу) для отримання енергії. Організм не може ефективно використовувати  інсулін, що за відсутності лікування може призвести до високого рівня цукру в крові, а це може завдати серйозної шкоди організму, особливо нервовій системі та судинам.

Але розвитку діабету 2-го типу можна запобігти!

 

До факторів, що сприяють розвитку діабету 2-го типу, та на які можна вплинути, відносяться надмірна вага, недостатнє фізичне навантаження, нездорове харчування та куріння.

 

Щоб запобігти діабету 2-го типу та його ускладненням, потрібно:

-підтримувати здорову масу тіла і уникати набору ваги;

-бути фізично активними, робити щонайменше 30 хвилин помірних вправ щодня;

-дотримуватися  здорового  харчування та уникати вживання цукру й насичених жирів;

-відмовитися від алкоголю й тютюну;

-перевіряти рівень глюкози в крові та слідувати порадам лікаря.

 

Уникайте переробленої солодкої їжі та напоїв і замініть білий хліб і макарони на цільнозернові. Рафінований цукор і очищене зерно бідніші на поживні речовини, оскільки їхні волокнисті, багаті вітамінами частини видаляють під час обробки.

Радять не вживати біле борошно, білий хліб, білий рис, білі макарони, тістечка, газовані/солодкі напої, солодощі та сухі сніданки з додаванням цукру.

Здорова дієта повинна містити овочі, фрукти, боби та цільні зерна. У ній також мають бути корисні олії, горіхи та жирна риба багата на омега-3, як-от сардини, лосось і скумбрія.

Важливо їсти через рівні проміжки часу і припиняти їсти, коли ви наситилися.

Фізичні вправи також можуть допомогти знизити рівень цукру в крові.

Британська національна система охорони здоров’я (NHS) рекомендує 2,5 години аеробної активності на тиждень, яка може включати швидку ходьбу та підйом по сходах.

Піклуйтеся про себе і будьте здорові!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь