Райгородоцька громада
Житомирська область, Бердичівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційно-методичні матеріали до 8 травня – Дня пам’яті та примирення, Перемоги над нацизмом у ІІ-й Світовій війні, та до 9 травня – Дня Європи!

Дата: 30.04.2024 11:27
Кількість переглядів: 75

Фото без опису

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті щодо відзначення 8 травня Дня пам’яті та примерення, Перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні, а 9 травня – Дня Європи: https://uinp.gov.ua/aktualni-temy/informaciyni-materialy-do-dnya-pamyati-ta-prymyrennya-8-travnya

Український інститут національної пам’яті: “Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня, з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років. Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР.  У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Цього року Україна втретє відзначатиме День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної російсько-української війни. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.  Український інститут національної пам’яті пропонує надалі дотримуватися європейського підходу в меморіалізації подій, героїв і жертв Другої світової та сучасної російсько-української воєн.

Сайт Українського інституту національної пам’яті, присвячений Другій світовій війні

Відеопроєкт «Війна і міф», який розвінчує ключові радянські міфи про Другу світову війни

Набір електронних інтерактивних листівок «Україна в роки Другої світової війни (1939–1945)»

Відеоісторія «За що боролася УПА?»

18 квітня 1951 року в Парижі був підписаний договір про створення Європейської спільноти вугілля та сталі. Спершу його ратифікували шість країн: Франція, Німеччина, Італія та країни Бенілюксу – Бельгія, Нідерланди й Люксембург. Організація була від­крита для інших європейських країн. Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. Саме тому в ЄС 9 травня відзначається День Європи! Україна з 2023 року відзначає День Європи 9 травня – одночасно з країнами Європейського Союзу. Указ про відзначення Дня Європи 9 травня підписав Президент України Володимир Зеленський.

День Європи: історія свята та значення для України

Стаття УІНП “Україна вперше відзначає День Європи 9 травня: на Хрещатику запрацювала тематична виставка”

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь