Про подання до суду органом опіки й піклування щодо доцільності призначення  опікуна

Дата: 22.04.2024 10:15

РАЙГОРОДОЦЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

Р І Ш Е Н Н Я

від 18.04.2024 року                       с.Райгородок                                          № 56

На  виконання  клопотання Бердичівського  міськрайонного  суду   № 7834/24 від11.03.2024, відповідно до підпункту 4 пункту “6” частини першої статті 34, статей 40, ч. 6 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 55, 56, 60, 62, 63, 67-74 Цивільного Кодексу України, Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України, Міністерства освіти України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.1999 р. №34/166/131/88, зареєстрованих в міністерстві юстиції України 17.06.1999 р. №387/3680, Регламенту Райгородоцької сільської ради, враховуючи протокол засідання опікунської ради при виконавчому комітеті Райгородоцької сільської ради від 17 квітня 2024 року №1, виконавчий комітет сільської ради

В И Р І Ш И В:

1. Звернутися до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області з поданням щодо доцільності призначення ТРОКОЗА ОЛЕКСАНДРА ОЛЕКСАНДРОВИЧА, 20 січня 1971 р.н., опікуном над МАЗУР ВАЛЕНТИНОЮ ФЕЛІКСІВНОЮ, 26.06.1983 р.н. у випадку визнання Бердичівським  міськрайонним судом Житомирської області її недієздатною (додаток 1).

1.   Контроль за виконанням цього рішення покласти на начальника відділу соціального захисту населення Райгородоцької сільської ради – Семенюк Н.Ф. та секретаря  ради – Барановську  С.М.

Сільський голова                                 Максим  САМЧИК

до рішення виконавчого комітету

Райгородоцької сільської ради

від 18.04.2024 року № 56

ПОДАННЯ

про можливість призначення опікуном ТРОКОЗА ОЛЕКСАНДРА ОЛЕКСАНДРОВИЧА  над МАЗУР ВАЛЕНТИНОЮ ФЕЛІКСІВНОЮ,

у випадку визнання Бердичівським  міськрайонним судом

Житомирської області її недієздатною

На адресу Райгородоцької сільської ради надійшла ухвала Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області про відкриття провадження у справі від 13.02.2024 №274/5948/23  за заявою ТРОКОЗА ОЛЕКСАНДРА ОЛЕКСАНДРОВИЧА, який проживає за адресою вул.Шевченка,13 с.Райгородок Бердичівського р-ну Житомирської обл., про визнання фізичної особи недієздатною та надання висновку опікунської ради про можливість призначення його опікуном над сестрою МАЗУР ВАЛЕНТИНОЮ ФЕЛІКСІВНОЮ,26.06.1983р.н. в разі визнання Бердичівським  міськрайонним судом Житомирської області її недієздатною.

Також додано:

• акт обстеження  проживання МАЗУР ВАЛЕНТИНИ ФЕЛІКСІВНИ, 26 червня 1983 р.н. ,виданий Райгородоцької сільської ради від 18.04.2024 р. № 379.
  • довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб видана Райгородоцькою сільською радою від 18.04.2024 р. №380.
  • копія паспорта МАЗУР ВАЛЕНТИНИ ФЕЛІКСІВНИ.
  • довідка про реєстрацію місця проживання МАЗУР ВАЛЕНТИНИ ФЕЛІКСІВНИ, видана Райгородоцької сільської ради від 18.04.2024 р. № 381.
  • довідка до акта огляду медико-соціальної експертної комісії МАЗУР ВАЛЕНТИНИ ФЕЛІКСІВНИ серії 2-18 ЖИЗ № 023210 від 25.10.1999 р. про те, що вона являється особою з інвалідністю першої групи  з дитинства.

Дане питання слухалось на засіданні опікунської ради виконавчого комітету Райгородоцької сільської ради 17 квітня 2024 р..

Було проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання МАЗУР ВАЛЕНТИНИ ФЕЛІКСІВНИ, в результаті якого було встановлено наступне:

• МАЗУР ВАЛЕНТИНА ФЕЛІКСІВНА проживає за адресою вул.Шевченка, 13, с.Райгородок Бердичівського р-ну Житомирської обл.. Проживає разом з братом ТРОКОЗОМ ОЛЕКСАНДРОМ ОЛЕКСАНДРОВИЧЕМ та його сім’єю у будинку, у якому наявні усі комунальні зручності, є усі засоби для повноцінного проживання.

Відповідно  до  довідки  лікаря  КНП «Центральна  районна  лікарня» МАЗУР ВАЛЕНТИНА ФЕЛІКСІВНА хворіє  та  знаходиться  на  обліку у  психіатра. Згідно висновку  лікарсько-консультативної  комісії  №105  від  21.09.2022 року вона  має  діагноз : олігофренія  в  стабільній імбецильності  та  потребує  стороннього  догляду.

МАЗУР ВАЛЕНТИНА ФЕЛІКСІВНА, 26.06.1983 р.н здатна самостійно пересуватися, але не здатна усвідомлювати значення своїх дій та не може керувати ними, мовлення не виразне.  Психічний  стан її   є  таким,  що вона  не  здатна  усвідомлювати свої  дії,  не усвідомлює  наслідків  своєї  поведінки,  не  може  орієнтуватися  в  простих  життєвих  ситуаціях. Потребує постійного стороннього догляду та нагляду, турботи, побутового  обслуговування,  медичної  допомоги,  а  також  захисту  своїх  майнових  та особистих  інтересів,    та  допомоги  в  їх  забезпеченні  та  реалізації.

Відповідно до протоколу опікунської ради виконавчого комітету Райгородоцької сільської ради від  17 квітня 2024 р. №1, згідно ч.3 ст.237 ЦПК України, орган опіки та піклування виконавчого комітету Райгородоцької сільської ради вважає, що ТРОКОЗ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ, може бути призначеним опікуном над сестрою - МАЗУР ВАЛЕНТИНОЮ ФЕЛІКСІВНОЮ, у випадку визнання Бердичівським  міськрайонним судом Житомирської області її недієздатною

Секретар виконавчого комітету                                  Світлана  БАРАНОВСЬКА