Про затвердження Програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти Райгородорцької сільської ради на 2024-2026 роки

Дата: 15.12.2023 12:06

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

Р І Ш Е Н Н Я

Тридцять дев’ята сесія                    с. Райгородок                      VIІI скликання

від  12 грудня 2023 року                                                               № 983

Про затвердження Програми підвищення   кваліфікації педагогічних працівників

закладів освіти Райгородорцької сільської ради на 2024-2026 роки

Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту»,  «Про позашкільну освіту»,  постанови Кабінету Міністрів України від                  21 серпня 2019 року № 800 «Деякі питання  підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників» (із змінами), з метою забезпечення  розвитку неперервної педагогічної освіти через якісну підготовку  педагогічних  кадрів, забезпечення щорічного проходження курсової підготовки педагогічними працівниками закладів освіти Райгородоцької сільської ради, сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму підвищення   кваліфікації       педагогічних      працівників закладів  освіти   Райгородоцької сільської ради на 2024-2026 роки.
  2. Фінансовому відділу сільської ради забезпечити фінансування заходів, передбачених Програмою в межах наявного фінансового ресурсу.
  3. Рішення набирає чинності з 01 січня 2024 року.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, комунальної власності та соціально-економічного розвитку

Сільський голова                                                      Максим САМЧИК

до рішення сесії

від 12 грудня  2023 року  № 983

підвищення   кваліфікації педагогічних працівників

закладів освіти Райгородоцької сільської ради

на 2024-2026 роки

Загальні положення

Програма підвищення кваліфікації педагогічних працівників   розроблена  відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту»,  «Про позашкільну освіту»,  постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800 «Деякі питання  підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників» (із змінами), з метою забезпечення  розвитку неперервної педагогічної освіти через якісну підготовку  педагогічних  кадрів, забезпечення щорічного проходження курсової підготовки педагогічними працівниками закладів освіти Райгородоцької сільської ради.

Мета і завдання Програми

Метою Програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників є вдосконалення  освіти та  професійної підготовки  педагогів шляхом поглиблення, розширення, оновлення їх професійних компетентностей на основі  здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня та практичного досвіду, формування їх методологічної та теоретичної компетентності,  поглиблення соціально-гуманітарних і психолого-педагогічних знань, формування вмінь використання новітніх освітніх та інформаційно-комунікативних технологій.

Курси підвищення кваліфікації виконують три взаємопов’язані функції:

компенсаторну – ліквідація прогалин у базовій освіті;

адаптивну – оперативна підготовка до змін в освітньому і суспільному житті;

розвивальну – забезпечення загальнокультурного розвитку, збагачення науковими знаннями, задоволення багатогранних пізнавальних інтересів та духовних  потреб особистості.

Завдання програми полягає у забезпеченні повного і своєчасного виділення коштів для здійснення  оплати за підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до Акту виконаних робіт, що надається  суб’єктом надання даних послуг. Загальна сума необхідних коштів визначається щорічно з урахуванням кількості педагогів, що проходитимуть курси за рахунок регіонального замовлення, коштів фізичних осіб та коштів місцевого бюджету. Співвідношення  та кількість педагогічних працівників визначається кожного календарного року.

Порядок і строки виконання Програми

Програма діє протягом 2024-2026 років.

Джерела та обсяг фінансування  Програми

Фінансування Програми здійснюється   відповідно до законодавства України за рахунок коштів бюджету сільської ради та інших коштів в межах фінансових можливостей бюджету.

Обсяг річного фінансування визначається щорічно на підставі відповідних рішень сесії Райгородоцької  сільської ради.

Очікувані результати виконання Програми

Реалізація Програми надасть можливість забезпечити                                   100-відсоткове  підвищення кваліфікації для педагогічних працівників закладів освіти Райгородоцької сільської ради.

Організація контролю за ходом виконання Програми

Головним розпорядником коштів Програми є відділ освіти, молоді та спорту Райгородоцької сільської ради, який  звітує про виконання Програми на сесії Райгородоцької сільської ради.

Секретар сільської ради                             Світлана БАРАНОВСЬКА