Про  стан дотримання законодавства щодо  медичного  обслуговування  жителів громади

Дата: 21.11.2023 10:20

РАЙГОРОДОЦЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

Р І Ш Е Н Н Я

від  16.11.2023 року                   с.Райгородок                                        № 111

Про  стан дотримання законодавства щодо

медичного  обслуговування  жителів громади

Заслухавши і обговоривши інформацію директора КМП «Райгородоцький  центр  ПМСД» - Палій О.В. по даному питанню, виконком сільської ради відмічає, що з початку року і по даний час працівниками центру  ПМСД проводилася відповідна робота.

Первинна медична допомога це ланка медичної допомоги, яка надається переважно лікарями ЗП-СМ, терапевтами, педіатрами.

Колектив лікарів Райгородоцького ЦПМСД  складається з 7 лікарів(6-ЗП-СМ, 1 терапевт). Забезпеченість кадрами сестри медичні ЗПСМ, сестри медичні-7, фельдшерів -8. Обухівка та Маркуші фельдшер у декретній відпустці, Буряки - фельдшер мобілізований.

Мережа закладів охорони здоров’я наближена до пацієнта. Функціонує 3- АЗПСМ, 4-ФАПи, 6-ФП.

Проведені поточні ремонти ФАП с. В.П’ятигірка, ФАП с. Гардишівка, ФП с.Андріяшівка та АЗПСМ с .Озадівка. Планується проведення ремонтних робіт ФАП с.Романівка, ФАП с. Бистрик, ФП с. Л.Слобідка.

Заклад має два пакети контрактування :

1. Первинна медична допомога

2. Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами.

Загальна кількість декларацій 10043 при кількості населення громади 7845. З січня по березень місяць 2020 року амбулаторний прийом становить  1419  хворих, в тому числі 152 дітей і 9 вагітних. Надано медичну допомогу на дому 314 особам, з них 54 дітям і 9 вагітним.

В закладі створено електронний запис на прийом до лікаря по телефону 0962873730

з 9.00- 15.00 або через додаток e-Health для пацієнтів. Наявна фейсбук сторінка, де   висвітлюється важлива інформація для пацієнтів.

Укомплектованість матеріально- технічної бази:

Аналізатори -1 гематологічний, 2 сечових. Проводиться ЗАК, ЗАС, глюкоза, вимірюється А/Т, ЕКГ, вимірюється вага, зріст, перевіряється гострота зору. В

наявності є швидкі тести для діагностики вагітності, гапатитів В і С, ВІЛ, тропоніни, COVID-19.

В наявності 2 авто для виїзду лікарів на дільниці згідно графіку та на виклики.

Заклад потребує ще 2 гематологічних аналізатори, 1 біохімічний, та 1сечовий та e-холестеринометр.

З січня по листопад місяць 2023 року амбулаторний прийом становить  15791  хворих, в тому числі 4512 дітей . Надано медичну допомогу на дому 520 особам, з них 163 дітям.

Обстежено 3321 жінок на цитологію. На флюорографічне  обстеження у 2020 році заплановано 205   чоловік.

Разом з тим, необхідно відмітити, що не в повній мірі виконуються профілактичні заходи, не в повному обсязі жителі села проходять флюорографічне  обстеження. На  особливому  контролі  медичних  працівників  пацієнти «групи  ризику». При  плановому показнику – 2900, пройшли флюорографічне  обстеження  лише – 2300. Скринінгове  анкетування  стосовно чинників  ризику та  симптомів,  що  можуть  свідчити  про   туберкульоз  при  плані – 8353, виконано -7580.  Потрібно більш уваги приділяти ветеранам війни і праці, одиноким пристарілим громадянам, організовувати медичні огляди. Мало проводяться бесіди, лекції на найбільш актуальні теми медицини.

Керуючись ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком сільської ради

В И Р І Ш И В:

1.Інформацію  директора КМП «Райгородоцький  центр  ПМСД» Палій О.В. «Про  стан дотримання законодавства щодо медичного  обслуговування  жителів громади та  робота  центру ПМСД по наданню медичної допомоги  населенню, організації санаторно-профілактичної  роботи  на  території сільської  ради» прийняти до відома.

2.Рекомендувати директору КМП «Райгородоцький  центр  ПМСД»  Палій О.В.:

-   Постійно працювати  над   підвищенням рівня медичного та санаторно-

профілактичного обслуговування населення;

• Проводити роз’яснювальну роботу про необхідність проведення щеплень, флюорографічного обстеження з метою профілактики туберкульозу, інфекційних та вірусних захворювань;
  • Організаційно забезпечувати проведення щорічних медичних оглядів ветеранів війни та праці, учасників  бойових  дій, ліквідаторів  ЧАЕС, працівників сільського господарства,  працівників  освітніх  та  дошкільних  установ.
  • Здійснювати  заходи щодо зменшення захворюваності на коронавірусну інфекцію.
  • Надавати медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID19 та проводити вакцинальну кампанію проти COVID-19.
  •  Проводити профілактичні заходи щодо попередження захворюваності  на  інші керованих інфекцій, в т.ч. грипу.
  • Посилити роботу з пацієнтами, які знаходяться в групі ризику захворювань на гіпертонічну хворобу та інші захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет, туберкульоз, рак грудної та передміхурової залози, колоректальний рак, ВІЛ.
  • Здійснювати постійний контроль за станом імунізації учнів відповідно до Календаря профілактичних щеплень.
  • Проводити належну роботу з працівниками закладів освіти щодо їх імунізації від гострої респіраторної хвороби СОVID-19.
  • Працівникам медичних установ громади проводити роз'яснювальну роботу з населенням різних вікових категорій, в тому числі і в закладах освіти, спрямовану на поліпшення іміджу процедур профілактичних щеплень
  1. Контроль за  виконанням  даного  рішення  покласти  на  члена  виконкому – Палій О.В. та  інформувати   про хід  його виконання     у   квітні  місяці  2024 року.

Сільський голова                                                  Максим САМЧИК