Дата: 26.09.2023 08:37

• СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

РІШЕННЯ

Тридцять сьома сесія                    с.Райгородок                             VIІI скликання

від  21.09.2023р.                                                                                    № 926

Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська  рада

ВИРІШИЛА:

1. Звернутися до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Народного депутата України  Богдана Кицака, голови Житомирської обласної державної адміністрації Віталія Бунечка щодо розрахунку базової дотації з державного бюджету  на 2024 рік для бюджету Райгородоцької сільської ради (текст звернення додається).

2. Доручити Райгородоцькому сільському голові підписати звернення.

3. Надіслати текст звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Народного депутата України  Богдана Кицака, голови Житомирської обласної державної адміністрації Віталія Бунечка.

Сільський голова                                                 Максим САМЧИК

Додаток до рішення

сільської ради від 21.09.2023року №926

Звернення депутатів Райгородоцької сільської ради

Бердичівського району Житомирської області до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Народного депутата України  Богдана Кицака, голови Житомирської обласної державної адміністрації Віталія Бунечка щодо розрахунку базової дотації з державного бюджету  на 2024 рік для бюджету Райгородоцької сільської ради

Насамперед висловлюємо слова поваги та підтримки щодо законопроекту №10037 від 12.09.2023р. в частині перерахування військового ПДФО до державного бюджету.

Відповідно листа Міністерства фінансів України від 20.09.2023 року №14363/1-23/13 надано розрахунок базової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам. За наданими розрахунками обсяг базової дотації для бюджету Райгородоцької  ТГ на 2024 рік становить 1999,8 тис.грн. В порівнянні з поточним роком сума дотації зменшена на 9607,6 тис.грн. або складає 17,2% від річної суми  2023 року. Порівнюючи показники, що враховуються для розрахунку дотації на 2023 рік і 2024 роки, встановлено значну невідповідність у очікуваних надходженнях ПДФО до кінця поточного року, які впливають на визначення індексу податкоспроможності громади.

Станом на 01.09.2023 року надходження ПДФО становлять 12342,8тис.грн, до кінця поточного року очікуємо таких надходжень 17500,0 тис.грн., в наданих розрахунках МФУ обсяг очікуваних надходжень -22037,7 тис.грн.

Також основним показником  є і сума надходжень ПДФО на 1 жителя для бюджетів територіальних громад.

У 2023 році цей показник становив 4539,69 грн., а на 2024 рік – 3368,21 грн., зменшення на 25,8%.

Така зміна спричинена зменшенням очікуваних надходжень ПДФО по Україні  у 2023 році, порівнюючи надходження 2022 року на 22,,9%

На таке суттєве зменшення вплинули надходження ПДФО із грошового забезпечення військовослужбовців за 2022 рік, які були включені до загальної суми надходжень ПДФО і взяті до розрахунку бюджету 2023 року.

На 2024 рік вищезазначені надходження не включаються до розрахунку. В результаті чого не в рівних умовах дотування стали бюджети, які і не отримували  ПДФО від грошового забезпечення військовослужбовців.

Враховуючи вищевикладене, депутатський корпус, виконавчий комітет сільської ради вкрай занепокоєні подальшою перспективою  функціонування нашої громади і звертаємось із наступним:

• переглянути і взяти до уваги реальні очікування надходження ПДФО громади за 2023 рік;
  • включити надходження ПДФО  з військовослужбовців у 2023 році до розрахункових показників середнього рівня надходжень на 1 жителя.

Це дасть змогу об’єктивно відзначити індекс податкоспроможності відповідної території.

за дорученням депутатів Райгородоцької сільської ради

Сільський голова                                                   Максим САМЧИК