Райгородоцька громада
Житомирська область, Бердичівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До уваги ВПО. Оздоровлення дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей в 2023 році (питання та відповіді)

Дата: 06.06.2023 09:44
Кількість переглядів: 72

Фото без опису

1. Хто зможе отримати кошти для придбання путівок на оздоровлення та відпочинок дітей за рахунок держави за принципом “гроші ходять за дитиною”?

В рамках пілотного проєкту “гроші ходять за дитиною”, який реалізується Міністерством соціальної політики, кошти на оздоровлення може отримати один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини, яка виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина з багатодітної сім’ї.

При цьому державна підтримка передбачена для дітей зазначених категорій, місце проживання яких задекларовано/зареєстровано на територіях, що були в тимчасовій окупації, знаходяться в зоні активних бойових дій, знаходяться на кордоні з російською федерацією,а саме: 

  • Дніпропетровська 
  • Донецька 
  • Запорізька 
  • Луганська 
  • Миколаївська 
  • Сумська 
  • Харківська 
  • Херсонська 
  • Чернігівська 
  • Київська області.

2. Якщо наша родина належить до зазначених категорій, але ще не оформила відповідний статус? Чи маємо ми право на отримання грошей на путівку? 

Так, ви маєте право на отримання коштів. 

Для отримання відповідного статусу необхідно звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення в регіоні. 

Після надходження інформації про надання відповідного статусу від структурного підрозділу з питань соцзахисту до Мінсоцполітики (протягом місяця), вас буде включено в перелік отримувачів коштів.

Можливість отримання коштів можна перевірити за посиланням https://bit.ly/3MDLD1A . Після введення свого РНОКПП (ідентифікаційного коду) система видасть інформацію про те, маєте ви право на зазначену послугу чи ні.

Якщо інформація про отриманий статус вже наявна в системі, можна звертатися  в Приватбанк для відкриття поточного рахунку із спеціальним режимом використання і отримання картки.

3. Чи може один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини, що виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї, претендувати на кошти  для придбання путівки, якщо місце проживання дитини задекларовано/зареєстровано в іншій області?

Ні, проєкт спрямований саме на підтримку дітей, які опинились у найбільш складних умовах під час війни, тому у фокусі поєкту – діти з зазначених регіонів.

4. Чому лише діти з цих категорій мають право на отримання путівки? 

Ці категорії обрано, виходячи з можливостей держави забезпечити повну оплату путівок для їх  відпочинку та оздоровлення дітей. Підхід, коли пріоритезуються малозабезпечені родини, дає можливість забезпечити адресність підтримки, - держава буде спрямовувати кошти на закупівлю путівок для дітей саме з тих родин, які не можуть оплатити їх самотужки. Крім того, принциповим є  оздоровлення дітей з тих родин, які проживають чи проживали на територіях, найбільш вразливих до обстрілів з боку країни-агресора. 

Зауважимо,що інші категорії дітей можуть оздоровлюватись у дитячому центрі «Артек». На сьогодні він функціонує у Карпатах, найближчим часом буде запущений у  Пущі-Водиці.

5. Коли батьки почнуть отримувати сповіщення про можливість отримання коштів?

З кінця травня-початку червня 2023 р.

6. На який термін можна придбати путівку?

Путівку на оздоровлення – на 21 календарний день, путівку на відпочинок – на 14 календарних днів.

7. Батьки дітей якого віку можуть отримати кошти для оздоровлення та відпочинку в рамках проекту? 

Право на отримання коштів мають батьки дітей віком 7-18 років, оскільки за цією програмою можуть оздоровлюватися діти саме цього віку.

8. Якщо в родині декілька дітей підпадають під зазначені категорії, чи зможуть батьки отримати кошти на придбання путівок для всіх цих дітей?

Так, держава не обмежує кількість дітей з однієї родини, які мають право отримати кошти для придбання путівок. Бюджетні кошти перераховуються на кожну дитину.  Повідомлення також надходитиме окремо щодо кожної дитини в родині.

9. Який механізм отримання путівки?

  •  Перевірити право на отримання коштів за посиланням https://bit.ly/3MDLD1A або отримати повідомлення в мобільному застосунку “Приват24” чи  отримати інформацію від працівників соціального захисту. Після отримання сповіщення - зверніться  до найближчого відділення Приватбанку та відкрийте картку. Така картка буде мати спеціальний режим використання коштів. На неї будуть зараховані кошти для придбання путівки в наступному місяці з дня відкриття картки
  • Після зарахування коштів батьки за власним уподобанням (орієнтуючись на бажані терміни відпочинку, місцерозташування табору, вартість путівки, відгуки про заклад тощо) оберіть  один з закладів вищої категорії з  Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Цей заклад має бути включений Національною соціальною сервісною службою до переліку закладів, з якими укладено договір про надання послуг з оздоровлення та відпочинку. Зв'язатись за координатами, вказаними на сайті  Державного реєстру або на сайті НСССУ (https://bit.ly/3BVBQzh), або сайті ДП ІОЦ Мінсоцполітики (https://bit.ly/439TRFH) із обраним закладом, підтвердити можливість отримання послуги,  забронювати путівку 
  • дізнатись у місцевому управлінні соціального захисту щодо умов проїзду до табору (організовано чи самостійно власним коштом)
  • прибути в обраний заклад та розрахуватися за путівку отриманою у ПриватБанку карткою.

 

10. Протягом якого часу необхідно придбати путівку? Чи можливо використати кошти в інший сезон або наступним літом?

Кошти необхідно використати протягом трьох місяців з дня їх зарахування. У разі зарахування у жовтні-листопаді,  придбати путівку необхідно до 25 грудня, оскільки кошти передбачені на оздоровлення та відпочинок у 2023 році.

11. Хто має оплачувати доїзд дитини до закладу? 

Держава покриває витрати на оздоровлення та відпочинок дітей. 

Проїзд до/з обраних дитячих закладів оздоровлення і відпочинку здійснюється за сприяння структурних підрозділів соціального захисту населення за кошти батьків (осіб, які їх замінюють), або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством (наприклад, спонсорів, благодійних фондів тощо).

12. У яких закладах можна оздоровити дитину? Де знайти їхній перелік

Путівку можна придбати до будь-якого з таборів, які приєдналися до договору з Нацсоцслужбою і включені до переліку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку вищої категорії. Всі вони містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей і розташовані в карпатському регіоні.

З їх переліком можна ознайомитися на сайті  Нацсоцслужби , на сайті Державного реєстру  майнових об'єктів оздоровлення та відпочинку.

У випадку відсутності можливості перейти на вищезазначені сайти, можна також звернутись до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту  населення.

13. Чому перелік закладів обмежено цим вибором? 

Зазначені заклади відповідають вимогам надання якісних послуг з оздоровлення та відпочинку. 

14. Що робити, якщо ніхто не звʼязався зі мною, але за статусом моя дитина має право на отримання такої путівки? 

Перевірити інформацію про можливість отримання коштів для придбання путівки можна за посиланням https://bit.ly/3MDLD1.  Якщо Ви маєте право на отримання коштів - звернутись в ПриватБанк та відкрити рахунок із спеціальним режимом використання та очікувати на зарахування коштів.

15. Що робити, якщо я звернувся до закладу щодо відпочинку, але мені ніхто не відповів?

Звернутись до Національної сервісної служби України – (044) 289-87-89.

 16. Якщо я отримав картку, але на неї не прийшли кошти? Що робити? 

Пересвідчитися, що Ваша дитина має статус дитини, яка виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина з багатодітної сім’ї, місце проживання якої задекларовано/зареєстровано у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській або Чернігівській областях.

Для уточнення статусу дитини необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення   

17. До кого звертатися, якщо мені не прийшло сповіщення, але я знаю, що моя дитина має право на оздоровлення за цим проєктом?

Зверніться, будь ласка, до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення  обласних, Київської міської державних (військових) адміністрацій, або  державного підприємства “Інформаційно-обчислювальний центр  Міністерства соціальної політики”, або Національної соціальної сервісної служби  (044) 289-87-89.

 

5. Куди можна звернутися у разі виникнення додаткових питань?

Інформаційне супроводження отримувачів щодо надання послуги з оздоровлення та відпочинку здійснюють структурні підрозділи соціального захисту  в регіонах, Національна соціальна сервісна служба -  (044)289-87-89

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь