ІНФОРМУЄ Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області
До уваги сільськогосподарських товаровиробників, які на період дії воєнного стану обрали третю групу єдиного податку за ставкою 2 відсотки доходу!
Бердичівська ДПІ інформує, що відповідно до п.п. 298.8.8 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) сільськогосподарський товаровиробник повторно може бути включений до четвертої групи платників єдиного податку не раніше ніж через два календарні роки після його переходу на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або анулювання його попередньої реєстрації платником єдиного податку четвертої групи.
Норми цього підпункту не застосовуються у разі анулювання реєстрації платником єдиного податку четвертої групи юридичної особи за ініціативою контролюючого органу.
Згідно з п.п. 9.9 п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники єдиного податку третьої групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування, встановлені цим пунктом, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом.
Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області
Про підтвердження факту передачі даних від ПРРО до фіскального сервера
Бердичівська ДПІ інформує, що факт передачі реєстраційної заяви, повідомлень про виявлення несправності ПРРО, відкриття зміни, підтверджується отриманням відповідних квитанцій від фіскального сервера.
Передача розрахункового документа та фіскального звітного чека підтверджується отриманням фіскального номера, що присвоюється цим документам фіскальним сервером.
Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області
Деякі особливості використання програмних РРО
Бердичівська ДПІ інформує, що законодавство не встановлює обмежень в частині використання суб’єктом господарювання поряд із класичним реєстратором розрахункових операцій програмного РРО.
Підприємець на власний вибір може використовувати традиційний або програмний РРО, залежно від власних потреб.
Суб’єкти господарювання можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО, виходячи зі своїх фінансових можливостей чи функціональних потреб.
Отже, за власним бажанням та виходячи з власних потреб, платники податків обирають вид РРО (класичний або програмний), засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій.
Якщо суб’єктом господарювання приймається рішення про використання ПРРО замість апаратного РРО, то реєстрацію апаратного РРО потрібно скасувати.
Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області
Випадки, коли декларант має право подати нову звітну одноразову (спеціальну) добровільну декларацію
Бердичівська ДПІ інформує, що відповідно до п. п. 6.3 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у період проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування відповідно до підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ декларант має право уточнити інформацію, зазначену у попередньо поданій одноразовій (спеціальній) добровільній декларації (далі – Декларація), виключно шляхом подання нової Декларації у порядку, визначеному підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.
При цьому попередньо подана Декларація, інформація з якої уточнюється, вважається анульованою. Після завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої Декларації виключно у випадках, передбачених підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.
Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області
Особливості включення витрат до податкової знижки
Бердичівська ДПІ нагадує, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів, послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів, послуг і строк оплати.
Зокрема, суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла, квартири, будинку, оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.
Платник податку має право скористатися податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:
- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.
Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.
Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області
Надання інформації щодо виділених земельних ділянок контролюючим органам включено до повноважень органів місцевого самоврядування
Бердичівська ДПІ інформує, що Законом України від 30.11.2021 № 1914 внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, передбачено включення до повноважень органів місцевого самоврядування надання інформації контролюючому органу за місцезнаходженням земельних ділянок щодо виділених земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) на підставі рішень органу місцевого самоврядування та надання копій таких документів:
- документа, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорта громадянина);
- реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП);
- кадастрового плану земельної ділянки з проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв);
- сертифіката на право на земельну частку (пай) (за наявності) (прим. 6).
Наведена інформація потрібна податковим органам для нарахування земельного податку ФО - власникам земельних ділянок, а також для контролю за його сплатою.
Надання такої інформації передбачено в електронному вигляді, в порядку та за формою, затвердженими Кабінетом Міністрів України.
Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області