Завершився перший тиждень навчання в закладах освіти Райгородоцької громади
Підготовка до навчального 2022-2023 року розпочалась заздалегідь, ще у червні поточного року. Розуміючи, що рік буде особливим для всіх учасників освітнього процесу, так як проходитиме в умовах воєнного стану, питання підготовки освітніх закладів неодноразово обговорювалось на засіданнях виконавчого комітету. Так, за результатами обговорень члени виконкому затвердили перелік першочергових заходів з підготовки шкіл та дошкільних закладів, утворили комісію для обстеження стану готовності захисних споруд цивільного захисту даних закладів з метою надання пропозицій щодо виділення коштів з місцевого бюджету для усунення виявлених недоліків.
Маючи тверде переконання, що якість освіти в умовах війни – це гарантія майбутніх перемог, керівництво громади, члени виконкому, депутати сільської ради, працівники навчальних закладів вирішили докласти максимум зусиль для того, щоб створити безпечні умови в школах, дошкільних закладах, аби діти могли повернутись до традиційного навчання.
А наявність надійних укриттів – головний аргумент для того, щоб заклади почали працювати офлайн. Тому, щоб забезпечити безпеку дітей та працівників, на облаштування укриттів було виділено з бюджету громади майже 300 тис.грн. Як результат маємо в громаді 6 власних укриттів (у Маркушівському, Озадівському, Райгородоцькому ліцеях, Гардишівській гімназії, Андріяшівській початковій школі та Романівському дошкільному навчальному закладі) та 1 укриття, орендоване у релігійної громади, в селі Велика П'ятигірка.
Завдяки проведеній злагодженій роботі на сьогодні з 16 навчальних закладів громади у форматі офлайн працюють 13. Для забезпечення ефективного очного навчання налагоджено підвезення дітей до закладів освіти двома шкільними автобусами та ще одним автобусом, який надається перевізником в рамках надання оплачуваних послуг з перевезення.
Відновлення освітнього процесу у звичному форматі важливо для всіх учнів, але особливо для першокласників та майбутніх випускників. Першачки мають налагодити контакт з першою вчителькою, звикнути до дисципліни, пройти соціалізацію, дізнатись, що таке взагалі навчання. І тут без очної форми навчання — ніяк. А дев'ятикласники, одинадцятикласники потребують серйознішої підготовки перед вступом до інших навчальних закладів.
Кожен з нас зараз має свою місію – наші військові роблять усе, щоб здобути перемогу, а наша місія – зробити все від нас залежне, щоб у дітей було нормальне життя: зі школою, знаннями, а, отже, з перспективами.
Тож бажаємо усім учасникам навчального процесу та батькам наснаги, успіхів, оптимізму, невичерпних моральних і фізичних сил, а головне — скорішого переможного миру, щоб нарешті всі діти могли повернутися до звичного шкільного життя.