ФО, які подають податкову декларацію про майновий стан і доходи з метою використання права на податкову знижку, повинні надавати довідку про отримані у звітному році доходи

Дата: 22.08.2022 15:00

Бердичівська ДПІ нагадує, що фізичні особи, які відповідно до вимог Податкового кодексу України зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, або мають право скористатися податковою знижкою, повинні на вимогу контролюючого органу подавати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи.

Так, на вимогу податкового органу, в межах його повноважень, встановлених законодавством, платники  зобов’язані пред’являти документи та відомості, пов’язані з виникненням доходів або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Отже, фізична особа, яка зобов’язана подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, відповідно до вимог ПКУ, або має право скористатися податковою знижкою, повинна на вимогу контролюючого органу надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи.

Підпунктом «в» пункту 176.2 статті 176 ПКУ передбачено, що особи, які згідно з ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області