У с. Бистрик знаходиться могила Богуна Г.Г.
Північна околиця села Бистрик, південна частина кладовища. Похований Гаврило Григорович Богун (1901-1981) – учитель, археолог, краєзнавець.
Гаврило Богун народився у с. Бистрик у селянській родині, 1913 року закінчив церковно-парафіяльну школу.
Ним було виявлено і досліджено нові археологічні пам’ятки різних епох та культур як на території Бердичівщини, так і за її межами. Гаврило Богун зібрав значну кількість крем’яних виробів, фрагментів посуду пізнього неоліту, а також виявив рештки поселень епохи бронзи в 7-ми селах на південний схід від Бердичева, поселення скіфського часу (VII-III ст. до н.е.) в 16-ти селах, рештки поховань І пол. І тис. обстежив у 18-ти селах.
Краєзнавчу роботу з археології дослідник поєднував із вивченням народної творчості. Ним записані понад 150 пісень, серед яких маловідомі весільні, купальські пісні, колядки і щедрівки.
Водночас Гаврило Богун проводив топонімічні дослідження, систематизував походження багатьох географічних назв населених пунктів Бердичівщини. Опублікував одинадцять краєзнавчих праць, серед яких історія села Бистрик, історія кляштору босих кармелітів у Бердичеві. Помер Гаврило Богун у 1981 році. 100-річчю від дня народження Г.Г. Богуна присвятили Всеукраїнську конференцію “Бердичівщина: поступ у третє тисячоліття” та видали науковий збірник її матеріалів (травень 2001 p.).