Церемонія перепоховання воїна Другої cвітової війни відбулась у селі Лемеші

Дата: 27.04.2021 17:53

7 квітня 2020 року вчитель та керівник гуртка «Вартові України» Радогощанського навчально-виховного комплексу «ЗНЗ І-ІІІ ступенів- ДНЗ» Анатолій Скабалюк на полі урочища «Кобильне», неподалік від села Радогоща Лугинського району Житомирської області, виявив рештки загиблого солдата Другої світової війни. Про свою знахідку він повідомив фахівців – представника історично-пошукового товариства «Полісся ZT» Сергія Гвоздя та голову громадської організації «Історико-патріотичне обєднання «Пошук» Олександра Ловенюка.

10 квітня 2020 року пошуковці прибули на місце знахідки в урочище «Кобильне» та провели розкопки, під час яких було виявлено особистий смертний медальон із запискою, написаною рукою самого захисника. За допомогою останньої встановлено, що це – лейтенант Сироїд Андрій Антонович, 1919 року народження, місце народження – Житомирська область, Янушпольський район, село Лемеші (зараз це село Лемеші Райгородоцької ОТГ Бердичівського району). Пошуковці одразу ж відшукали рідних загиблого, які проживають у цьому селі.

Так, завдяки всім цим людям, майже через 79 років після загибелі, колишній невідомий солдат повернув собі ім'я та повернувся до рідного села.

27 квітня 2021 року в селі Лемеші біля Братської могили відбувся мітинг-реквієм та перепоховання останків лейтенанта Сироїда Андрія Антоновича.

Вшанування воїна відбулося на фоні залпів рушничного салюту.

Місцевий священнослужитель відправив панахиду за загиблим бійцем, після чого з належними християнськими почестями останки воїна були віддані землі.

Після церемонії поховання присутні поклали на могилу воїна живі квіти.