Пошук

Голова Райгородоцької громади Галина Кудлай звітує у селі Обухівка

Дата: 26.02.2020 16:09
Кількість переглядів: 1037

У приміщені клубу відбувся звіт Райгородоцького сільського голови Кудлай Галини Миколаївни за 2019 рік.

Позаду перший рік роботи Райгородоцької територіальної громади. Утворена  шляхом  добровільного об'єднання пяти сільських рад , громада продовжує своє успішне функціонування. Роботу голови та його команди можна визначити як конструктивну й послідовну, оскільки всупереч непростій соціально-економічній ситуації вони прагнуть зберегти стабільність і динаміку розвитку громади та насамперед приймати виважені і послідовні рішення.

- Чітко усвідомлюю, що від ефективної, копіткої щоденної  роботи голови та його команди, їх успіхів і прорахунків залежать сьогодення та майбутнє громади. На основі глибокого аналізу всіх проблем і можливостей складається план майбутньої роботи – поточний та перспективний -  зауважила Галина Миколаївна.

З метою втілення єдиної політики розвитку Райгородоцької  об’єднаної територіальної громади розроблено Програму економічного і соціального розвитку Райгородоцької сільської ради  на 2019-2020 роки, в якій визначено конкретні пріоритети розвитку громади у соціальній та економічній сферах, встановлено завдання і розроблено конкретні заходи щодо їх реалізації. 

Відповідно до Програми протягом 2019 р. зроблено вже досить багато. До своїх пріоритетних завдань сільська рада відносить питання забезпечення високих стандартів життя жителів Райгородоцької  громади, підвищення добробуту населення та розв'язання проблемних соціальних питань за рахунок забезпечення стійкого розвитку усіх галузей економіки громади, збільшення промислового і сільськогосподарського виробництва, пожвавлення підприємницької діяльності, стимулювання інвестиційно-інноваційної діяльності .

Одне із нагальних питань  – благоустрій та розвиток  інфраструктури доріг. Саме з рішенням цього завдання   сільська рада пов’язує економічний та соціальний розвиток всіх  населених  пунктів ОТГ, розуміючи, що такий шлях  підвищує їх інвестиційну привабливість.На сьогоднішній день по селі Обухівка виготовлено  проєктно-коштористну документацію по капітальному ремонту дорожнього покриття вул. Польова .

Велика увага приділяється розвитку системи вуличного освітлення.У 2019 ріці був проведений поточний ремонт вуличного освітлення усіх вулиць с.Обухівка.

Благоустрій території населених пунктів громади, забезпечення чистоти та порядку є важливою складовою роботи виконкому сільської ради, депутатського корпусу, керівників структурних підрозділів і керівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності. Впродовж 2019 року проведено значний обсяг робіт  із благоустрою населених пунктів громади.

Для проведення робіт з благоустрою придбано бензопилу та бензокоса, розчинники, фарби, вапно.

На території  Райгородоцької сільської ради функціонує 3 заклади загальної середньої освіти: Райгородоцький ЗЗСО (заклад загальної середньої освіти) І-ІІІ ступенів (172 учні), Маркушівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів (97 учнів), Великоп'ятигірський ЗЗСО  І-ІІ ступенів (63 учні) та Андріяшівский ЗЗСО І ступеня, як філія Райгородоцького ЗЗСО  І-ІІІ ступенів (22 учні). , також 4 заклади дошкільної освіти. Всього в закладах загальної середньої освіти  навчається 358 учнів. Діти дошкільного віку виховуються у 4 закладах дошкільної освіти, а саме: Великоп’ятигірському  ЗДО «Теремок» ( 20 вихованців), Андріяшівському ЗДО «Сонечко» (20 вихованців), Райгородоцькому  ЗДО «Оленка» (29 вихованців), Маркушівському ЗДО  «Пролісок» (13 вихованців). Усього у закладах дошкільної освіти перебуває 82 вихованця.

В усіх закладах освіти проведені поточні  ремонти класних кімнат, коридорів, будівель та споруд,  оновлено матеріальну базу, облаштовано прилеглі території.  

У закладах освіти  Райгородоцької  сільської ради  функціонує 8 їдалень на  312 посадкових місць. В  ЗЗСО  організовано гаряче харчування для 250 учнів, з них  безкоштовно харчується  179 .  У ЗДО організовано триразове гаряче харчування із залученням коштів місцевого бюджету та коштів батьків. З місцевого бюджету у 2019 році виділено на організацію гарячого харчування в закладах загальної середньої  освіти 199541 гривень, в закладах дошкільної освіти – 100000 грн.  Забезпечення продуктів харчування закладів освіти по Райгородоцькій сільській раді здійснює ФОП Базилівська Раїса Миколаївна.

На виконання ст. 14, ст. 53 п.3 Закону України «Про освіту», ст. 21 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  сільською радою забезпечується організований безоплатний підвіз  учнів та вчителів до місць навчання і додому – підвозиться 145 учнів та 52 вчителя (з місцевого бюджету виділено в 2019 році 140831 гривень). Підвіз учнів та вчителів здійснюється двома шкільними  автобусами.

З місцевого бюджету в 2019 році були виділені кошти також на наступні напрямки:

- проведення електролабораторних робіт (виміри опору заземлення) –11119.83 грн;

- послуги з повірки димовентиляційних каналів –1379.68 грн;

- послуги з повірки манометрів, термометрів в котельнях – 776.00 грн;

- послуги з обслуговування автобусів –36996.72 грн;

- послуги стоянки шкільних автобусів –8400.00 грн;

- послуги з перезарядки вогнегасників –4160 грн;

- придбання циркуляційних насосів (2 шт.) для котельні Райгородоцького ЗЗСО І-ІІІ ступенів;

- послуги з обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності –1452.00 грн;

- закуплено твердого палива на суму 314.568 тис. грн. 

На території Райгородоцької сільської ради функціонціонує шість  закладів культури  та п’ять бібліотек, серед них:

- чотири Будинки культури (Райгородоцький, Буряківський, Великоп’ятигірський, Маркушівський) та два клуби (Андріяшівський, Обухівський). Загальний штат працівників закладів культури становить девять чоловік.

- п’ять сільських  бібліотек ( Райгородоцька,  Андріяшівська, Буряківська, Великоп’ятигірська, Маркушівська).

У Райгородоцькій ОТГ затверджено 9 програм різноманітного спрямування для покращення життєдіяльності та розвитку громади, кожна з яких передбачає фінансування та витрати на реалізацію відповідних заходів і форм діяльності:

-         Про надання грошової допомоги постраждалим учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, мобілізованим добровольцям на службі ЗСУ, а також членам сімей загиблих під час здійснення АТО та ООС – жителям Райгородоцької ОТГ на 2019-2021 роки;

-         Програма «Турбота» з поліпшення соціального захисту громадян на 2019-2020 роки;

-         Програма благоустрою Райгородоцької сільської ради Бердичівського району Житомирської області;

-         Про затвердження Програми організації та проведення на території Райгородоцької сільської ради заходів з мобілізаційної підготовки на 2019-2021 роки;

-         Програма зайнятості населення на території Райгородоцької сільської ради на 2020 рік;

-         Програма компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян в автомобільному транспорті загального користування на 2020 рік;

-         Програма сімейної, гендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству і торгівлі людьми на 2020 рік;

-         Програма економічного і соціального розвитку Райгородоцької сільської ради на 2019-2020 роки;

-         Програма забезпечення техногенної безпеки, захисту населення і території Райгородоцької сільської ради від надзвичайних ситуацій на 2019-2020 роки.

Затверджені в ОТГ програми дають можливість залучити різноманітні джерела фінансування тих чи інших заходів. Програма соціально-економічного розвитку ОТГ, яка акумулювала всі нагальні потреби та проблеми громади і є умовою залучення державної інфраструктурної субвенції.

Культурне життя в ОТГ відзначається насиченістю і високою активністю. У громаді постійно відбуваються різноманітні культурно-мистецькі тематичні події та концерти. Місцеві артисти-аматори – активні учасники заходів на рівні громади: проведення Дня села та відзначення професійних свят, щорічних дійств «А що третє свято – святе Водохреще» та Великодніх програм, урочистостей до визначних дат календаря: Дня Соборності України, Дня пам'яті Героїв Крут, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Героїв Небесної Сотні, Міжнародного дня прав жінок та миру, Міжнародного дня захисту дітей, Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги, Дня Захисника України тощо.

Бібліотекарі громади стали ініціаторами проведення літературно-поетичних альманахів та композицій, цікавих зустрічей та презентацій:

- До дня пам’яті Героїв Крут «Стогнали Крути і молився вітер, цілуючи скривавлені сліди» (подвиги героїв у віршах, легендах) – Маркушівська с/б;

- До дня Небесної Сотні «У нашій пам’яті вони назавжди залишились» – Андріяшівська с/б;

- До дня Незалежності України «Всім серцем любіть Україну свою» – Райгородоцька  с/б;

- До Дня української мови та писемності «Мова, мов гілка калинова – красиво вабить і цілющий має дар» – Великоп’ятигірська с/б;

- До Всесвітнього дня дикої природи «Цікавинки: як живуть дикі тваринки» – Буряківська с/б;

- До Дня здоров’я «Здоров’я – цінність нашого життя» – Маркушівська с/б;

- «Світ дитячого здоров’я» – Райгородоцька с/б;

- До дня боротьби зі СНІДом «Алкоголю та наркоманії – ні» – Андріяшівська  с/б;

- Дитячий віршограй «Віршики про всяк випадок» – Великоп’ятигірська  с/б;

- Пригоди на літніх канікулах «Літо, книги, я і друзі» – Райгородоцька  с/б;

- Театралізований захід «Творець української магії літератури» – Маркушівська с/б.

Громада прагне створювати необхідні умови для всебічного розвитку жителів різного віку.

 Керівництво Райгородоцької ОТГ продовжує докладати максимум зусиль, аби ставали відчутними позитивні зміни у соціальному, економічному та культурному розвитку громади, і були забезпечені якісні умови для проживання мешканців кожного населеного пункту, адже найголовнішою цінністю є люди.

На прикінці відбувся маленький концерт до свята Масляної від аматорів Будинку культури с.Райгородок


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь