Райгородоцька громада
Житомирська область, Бердичівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Звіт сільського голови в с.Андріяшівка Райгородоцької ОТГ

Дата: 24.02.2020 15:11
Кількість переглядів: 1010

Звіт сільського голови  – це  рубіжний момент у житті об’єднаної територіальної громади. Готуючись до нього, кожний керівник глибоко аналізує кожну ланку своєї роботи. Критично оцінює недоліки, виявляє причини їх виникнення і, найголовніше, накреслює шляхи їх подолання.                                                                                                          Фото без опису

- Пройшов рік, як утворилася Райгородоцька ОТГ. І я її очільник, та моя команда, готуємося до першого звіту про свою роботу.Чітко усвідомлюю, що від ефективної, копіткої щоденної  роботи голови  та його команди, їх успіхів і прорахунків залежать сьогодення та майбутнє громади. На основі глибокого аналізу всіх проблем і можливостей складається план майбутньої роботи – поточний та перспективний .

                                                 Фото без опису

Позаду перший рік роботи Райгородоцької територіальної громади.

Утворена  шляхом  добровільного обєднання пяти територіальних громад вона продовжує своє успішне функціонування. Роботу голови та його команди можна визначити як конструктивну й послідовну, оскільки всупереч непростій соціально-економічній ситуації вони прагнуть зберегти стабільність і динаміку розвитку громади та насамперед приймати виважені і послідовні рішення.

                                          Фото без опису

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРОМАДУ

Громада юридично оформилася на початку січня 2019 р., до неї увійшло 5 територіальних громад (Райгородоцька, Андріяшівська, Буряківська, Великоп’ятигірська та Маркушівська), які обєднують 11 населених пунктів Бердичівського району. Площа громади – 148,7 кв. км, населення – 4049 чол.

З метою вироблення і втілення єдиної політики розвитку Райгородоцької  об’єднаної територіальної громади розроблено Програму економічного і соціального розвитку Райгородоцької сільської ради  на 2019-2020 роки, в якій визначено конкретні пріоритети розвитку громади у соціальній та економічній сферах, встановлено завдання і розроблено конкретні заходи щодо їх реалізації. 

Відповідно до Програми протягом 2019 р. зроблено вже досить багато.  До своїх пріоритетних завдань сільська рада відносить питання забезпечення високих стандартів життя жителів Райгородоцької  громади, підвищення добробуту населення та розв'язання проблемних соціальних питань за рахунок забезпечення стійкого розвитку усіх галузей економіки громади, збільшення промислового і сільськогосподарського виробництва, пожвавлення підприємницької діяльності, стимулювання інвестиційно-інноваційної діяльності.

                                      Фото без опису

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ

Одне із нагальних питань  – благоустрій та розвиток  інфраструктури доріг.

Саме з рішенням цього завдання   сільська рада пов’язує економічний та соціальний розвиток всіх  населених  пунктів ОТГ, розуміючи, що такий шлях  підвищує їх інвестиційну привабливість.

У розрізі розвитку інфраструктури особлива увага приділяється розвитку та капітальному ремонту  сітки доріг.

Зокрема, розроблено проектно-кошторисну документацію  на капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць  Василя Малянівського та Загребельної у с. Андріяшівка.

 Протягом 2019 року проведено капітальний ремонт дорожнього покриття у селі Андріяшівка вул. Загребельна.

Велика увага приділяється розвитку системи вуличного освітлення населених пунктів громади та її  капітальному ремонту. Зокрема, виготовлено проектно-коштористу  документацію на проведення капітального ремонту вуличного освітлення  Андріяшівка вул. Сонячна, Сергія Коренівського, Павла Ящука, Молодіжна, Василя Малянівського, за рахунок місцевого бюджету.

Проведено капітальний ремонт вуличного освітлення по вул. Соборна та Польова (с. Райгородок), вул. Миру і Березіцького (с. Велика П'ятигірка),  вул. Гагаріна (с. Мартинівка) на загальну суму 662 534, 4 грн за рахунок місцевого бюджету.

В 2019 році був проведений капітальний ремонт клубу у с. Андріяшівка на загальну суму 80 800,00 грн за рахунок місцевого бюджету, поточний ремонт Будинку культури в с. Велика П’ятигірка за рахунок підприємців, поточний ремонт клубу в с. Мартинівка 10 000,00 за рахунок місцевого бюджету та підприємців, косметичний ремонт с. Мартинівка, с. Обухівка – 20000 тис. грн, проведені проектні й пошукові роботи «Капітальний ремонт Будинку культури по вул. Соборна, 18а в с. Райгородок Бердичівського району» на загальну суму 328 000,00 грн за рахунок місцевого бюджету.

Благоустрій території населених пунктів громади, забезпечення чистоти та порядку є важливою складовою роботи виконкому сільської ради, депутатського корпусу, керівників структурних підрозділів і керівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності. Впродовж 2019 року проведено значний обсяг робіт  із благоустрою населених пунктів громади, а саме:

-  утримання в належному стані кладовищ, братських могил, пам’ятників, зупинок громадського транспорту;

-  ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ;

-   утримання в належному санітарному стані доріг місцевого значення;

-  утримання у належному стані узбіч доріг.

Для проведення робіт з благоустрою придбано бензопилу та бензокосарку, розчинники, фарби, вапно, тощо.

                                Фото без опису

ОСВІТА В ОТГ: ШЛЯХИ ОПТИМІЗАЦІЇ

На території  Райгородоцької сільської ради   функціонує Андріяшівський ЗЗСО І ступеня, як філія Райгородоцького ЗЗСО  І-ІІІ ступенів (22 учні). , та Андріяшівський ЗДО «Сонечко» (20 вихованців).

В  закладах освіти проведені поточні  ремонти класних кімнат, коридорів, будівель та споруд,  оновлено матеріальну базу, облаштовано прилеглі території.  

З метою належного забезпечення інтеграції в освітній процес дітей з особливими освітніми потребами на базі освітніх закладів  Райгородоцької ради організовано  навчання для однієї дитини ( Андріяшівського ЗДО «Сонечко»)  

Необхідною умовою якісного навчання здобувачів освіти є використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі.

На даний час із 4 ЗЗСО забезпечені комп’ютерною технікою частково.  Всього у  закладах освіти Райгородоцької сільської ради встановлено 42 навчальних комп’ютери. Всі придбані за кошти бюджету (Андріяшівська філія – 1)

Відділом освіти, культури молоді та спорту спільно з адміністраціями ЗЗСО та ЗДО проводиться систематична робота з добору і розстановки педагогічних кадрів, створення умов для зростання їх професійної майстерності. Освітній   процес у закладах освіти здійснює кваліфікований педагогічний колектив. Усі  заклади освіти забезпечені  педагогічними кадрами.

                                           Фото без опису

Велику подяку висловлено ТОВ "Щедра Нива" за активну участь у житті с.Андріяшівка .

ВИКОНАННЯ ПРОГРАМ ІЗ ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТА РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

У Райгородоцькій ОТГ затверджено 9 програм різноманітного спрямування для покращення життєдіяльності та розвитку громади, кожна з яких передбачає фінансування та витрати на реалізацію відповідних заходів і форм діяльності:

-         Про надання грошової допомоги постраждалим учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, мобілізованим добровольцям на службі ЗСУ, а також членам сімей загиблих під час здійснення АТО та ООС – жителям Райгородоцької ОТГ на 2019-2021 роки;

-         Програма «Турбота» з поліпшення соціального захисту громадян на 2019-2020 роки;

-         Програма благоустрою Райгородоцької сільської ради Бердичівського району Житомирської області;

-         Про затвердження Програми організації та проведення на території Райгородоцької сільської ради заходів з мобілізаційної підготовки на 2019-2021 роки;

-         Програма зайнятості населення на території Райгородоцької сільської ради на 2020 рік;

-         Програма компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян в автомобільному транспорті загального користування на 2020 рік;

-         Програма сімейної, гендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству і торгівлі людьми на 2020 рік;

-         Програма економічного і соціального розвитку Райгородоцької сільської ради на 2019-2020 роки;

-         Програма забезпечення техногенної безпеки, захисту населення і території Райгородоцької сільської ради від надзвичайних ситуацій на 2019-2020 роки.

Затверджені в ОТГ програми дають можливість залучити різноманітні джерела фінансування тих чи інших заходів. Узагальнюючим прогностичним документом є Програма соціально-економічного розвитку ОТГ, яка акумулювала всі нагальні потреби та проблеми громади і є умовою залучення державної інфраструктурної субвенції.

                                Фото без опису

КОМПЛЕКСНЕ ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ

Культурне життя в ОТГ відзначається насиченістю і високою активністю. У громаді постійно відбуваються різноманітні культурно-мистецькі тематичні події, концерти, виставки і фестивалі. Місцеві артисти-аматори – активні учасники заходів на рівні громади: проведення Дня села та відзначення професійних свят, щорічних дійств «А що третє свято – святе Водохреще» та Великодніх програм, урочистостей до визначних дат календаря: Дня Соборності України, Дня пам'яті Героїв Крут, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Героїв Небесної Сотні, Міжнародного дня прав жінок та миру, Міжнародного дня захисту дітей, Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги, Дня Захисника України тощо.

Бібліотекарі громади стали ініціаторами проведення літературно-поетичних альманахів та композицій, цікавих зустрічей та презентацій:

- До дня Небесної Сотні «У нашій пам’яті вони назавжди залишились» – Андріяшівська с/б;

- До дня боротьби зі СНІДом «Алкоголю та наркоманії – ні» – Андріяшівська  с/б;

Громада прагне створювати необхідні умови для всебічного розвитку жителів різного віку.

 Керівництво Райгородоцької ОТГ продовжує докладати максимум зусиль, аби ставали відчутними позитивні зміни у соціальному, економічному та культурному розвитку громади, і були забезпечені якісні умови для проживання мешканців кожного населеного пункту, адже найголовнішою цінністю є люди.                                                                                                         Фото без опису

На Звіт сільського голови завітали працівники будинку культури с.Райгородок, щоб особисто привітати жителів с.Андріяшівки з початком Масляної та заполонили атмосферу веселими піснями запальними танцями та жартівливими гуморесками.
 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь